| Vasile a întrebat:

Buna!

Am lasat un prieten sa depoziteze la mine in casa niste lucruri personale. Acum as vrea sa scap de acele lucruri. I-am zis sa vina sa si le ia...dar cica nu are timp, nu are cu ce sa le care. Ma tot tine asa de ceva timp, iar eu am nevoie de spatiu.
Nu as vrea sama cert si sa i le dau afara, sa i le arunc, nu mi se pare frumos. Cumsa il conving?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anuntal ca are 5 zile lucratoare sa gaseasca ceva pentru transport altfel le donezi la crucea rosie in gest caritabil

| Adry05 a răspuns:

Spui că vrei să-ți iei nu știu ce mobilă și ai nevoie de spațiul respectiv și să vină să și le ia odată că vrei să dai comanda

| Andreeush a răspuns:

Spune-i să vină să își ia lucrurile altfel i le arunci.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i ca ai nevoie de spațiu urgent, găsește un motiv de exemplu ca vor părinții tăi sa depoziteze ceva acolo și ii spui ca ai tai de exemplu sau altcineva deja vrea sa arunce lucrurile lui. Poți baga pe altcineva în discuție ca să nu para ca tu îl presezi iar el nu va avea de ales. Poate ca nu i trebuie și nu vrea sa vina după ele

| ancaval a răspuns:

Îi spui să vină după ele sau le arunci.

Omul nu vine după ele pentru că nu prea are chef, așa presimt.

| Digikey a răspuns:

Cat timp a trecut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aruncai-le sau doneaza-le undeva, iar pe urma spune-i:,, Pai daca nu ti le-ai mai luat, inseamna ca nu mai ai nevoie de ele" rolling on the floor

| PașaHassano a răspuns:

Nu exista nu are timp sau nu are cu ce sa le transporte, tu esti fraierul care-l ajuta sa se descotorosesca de obiecte si el smecherul care profita. Din moment ce pe el nu-l intereseaza de ele pe tine de ce te-ar interesa? Ca ti-e prieten?