| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Tocmai m-am certat cu mama.Maine trebuie sa merg in excursie cu ea si cei din clasa ei(e invatatoare) si nu stiam cu ce sa ma imbrac.Am niste tenesi noi,de culoare mov si am hotarat sa merg cu ei,dar nu pot sa merg imbracata ca un curcubeu si cum nu am niciun tricou mov in dulap,i-am spus mamei ca merg pana la o prietena sa imi imprumute unul.S-a enervat si mi-a spus:"Sa creada lumea ca nu ai cu ce sa te imbraci! Sa rada toti?" si m-am suparat.I-am explicat ca nu sunt singura care face lucrul asta, ca prietenele se mai imprumuta cu haine.Dar nu a inteles si a venit in camera si mi-a cotrobait prin tot dulapul.Acum pe bune? Puteam sa ma duc cu tenesii aia,cu pantaloni negri,tricou in dungi alb-negre si curea mov? Mie personal nu imi place.I-am spus sa plece ca ma descurc eu,dar a insistat sa port alea si i-am spus ca nu.M-am enervat, am trantit hainelebig grin si ea a inceput sa tipe la mine.Ne-am certat rau de tot....Acum a spus ca nu ma mai ia nici in excursie.Din partea mea,pot ramane acasa(oricum am de facut un proiect la biologie si asa am mai mult timp), dar m-a deranjat foarte tare faptul ca ne-am certat dintr-un nimic...Ce pot face? Acum e suparata si s-a mai bagat si bunica-mea sa tipe si sa ma ameninte.angry

Răspuns Câştigător
| chocco1995 a răspuns:

E decizia ta cu ce te imbraci, nu mai ai 2 ani sa te imbrace ea, ai o anumita varsta, si sa imprumuti haine de la prietene nu e nimic rau, mama ta greseste reactionand asa. Daca iti imprumuti haine de la o prietena nu inseamna ca nu ai in ce sa te imbraci! a zis ca nu te mai ea probabil era suparata, iar daca tu vrei sa ramai sa termini proiectul ii poti spune!

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pune mina pe bita de basebal ca nu mai tine.Da-le la amindoua o lectie sa le ia dreacu.Cum naibii si-au permis sa tipe la tine.Baga-le in urgente la judetean.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos si iti ceri iertare. Trebuia sa faci o criza ca nu iti place cu ce te imbraci? Nu iti place iti alegi alte haine nu incepi sa arunci lucruri prin casa.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Puteai sa te imbraci asa, mergea. Sau iti alegeai un tricou roz de exemplu, sau alb.
Acum ma tem ca va trebui sa mergi la mama si la bunica, sa faci fata de fetita buna si sa ceri iertare.
Cat despre imprumutatul de haine, mereu m-a enervat chestia asta, eu nu am luat haine de la nimeni niciodata si nici nu am dat hainele mele big grin. Ce stiu eu, de ex, ce boala de piele poate sa aiba o persoana, chiar prietena fiind. Nu e igienic deloc, mama ta are dreptate la faza asta. Mai bine te duci si iti cumperi un tricou mov!

| deadeutsa a răspuns:

Sigur nu mai e suparata pe tine...mamele iarta usor.Cred ca daca te duci sa ii ceri scuze sigur te va ierta. Apoi la vreo ora te duci si o intrebi daca te mai ia in excursie cu ea. Raspunsul sigur va fi da. Si ii spui ca nu vrei sa te duci cu acele haine deoarece nu iti plac. Eu asa ii zic mamei mele si intotdeauna ma lasa sa ma imbrac dupa aceea cu ce vreau euwinking

| AllyTudy17 a răspuns:

LuciaBarbu sincera sa fiu mama ta cam are dreptate, si eu am o amica care se imbraca cu hainele unei vecine de-a mea si cam toti rad de eastraight face, te-ai gandit macar putin ca mama ta poate are dreptate? Cel mai bine ar fi sa mergi si sa discuti cu ea. Si cum ai spus tu ca a spus ea sa te imbraci mie mi se pare funnyhappy, dar daca nu iti place tricoul in dungi schimbal cu altul de exemplu un roz sau albastru thinking sper sa te impaci cu ea:* si apropo sa te distrezi in excursie kiss

| mada97nnn a răspuns:

Spune-i ca esti la varsta in care poti sa decizi si singura cu ce sa te imbraci si totusi cereti tu iertare de la ea si o sa va impacatihappy