| ingerashhhh a întrebat:

am nevoie de ajutorul dvs. Intentionam impreuna cu sotul sa ne mutam cu traiul in Brasov, vreau sa-mi spuneti cat va costa apriximativ alimentatia lunar, intretinerea casei, alte cheltuieli? Multumesc!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e asa mult, gazul e scump ca in restul oraselor din tara si caldura iarna te lasa in datorii. Daca pui scartaietoare si pe interior pe langa izolatia exterioara nici nu iti mai trebuie incalzire pe calorifer iar vara e racoare. Sa nu va stabiliti in bartolomeu sau uzina 2 pentru ca sant tigani si sant zone conflictive

| ingerashhhh explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru sfat! Si ca bani? Cam cat sunt cheltuielile pe luna (in cifre)?

| mgtow a răspuns (pentru ingerashhhh):

Depinde, eu am reusit sa supravietuiesc cu 800 lei intro luna si am mai ramas cu 250 in mana la sfarsitul lunii in 2 sa zicem ca va ajung 2000 lei sa o duceti bine, curentul, apa e ieftina oricum.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mgtow):

Păi au ei 20 de milioane lunar sa achite cheltuielile casei, si sa le rămînă si sa manince? Nu cred ca au ei suma sta, multi români mor de foame, si sunt datori vinduti la intretinere, ea poate vrea sa se mute in ideea ca gaseste ceva ieftin, că nimeni nu se mută ca sa plăteasca m ai mult la utilitati, nu? Toti caută sa faca economie, intrucit salariile si pensiile sunt asa cum sint, mici si de rahat, iar daca cumva are si copii, atunci e greu. Sanatate.

| mgtow a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Se poate atat timp cat nu face abuz de tigari si bautura nu au treaba. La copil acolo se ingreuneaza situatia

| ingerashhhh explică:

Ma intereseaza ca sa stiu daca sotul meu va putea lucra si sa intretina casa si pe mine, planificam sa avem un copil si de aceea intreb concret la ce cifre se ajunge lunar, strict alimentatie si facturile. Eu o sa pot lucra la inceput, insa va veni timpul cand va trebui sa stau acasa o perioada.