| anonim_4396 a întrebat:

Am niste porobleme in dragoste... De fiecare data cand vorbesc cu vreun babiat ne intelegem foarte bine radem, glumim, ajungem sa ne intalnim. hop! dintr-o data se razgandeste si psune ca sunt o fata ok sunt frumoasa, dar e el ciudat sau ca sufera. Asa mi se intampla mereu. Nu stiu ce sa cred... Voi ce parere aveti. Poate daca va intereseaza varsta mea, am 19 ani.

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cauta sa fii tu si nu cum vrea el sa fii! Nu este usor sa-ti gasesti perechea potrivita si incercand sa te si schimbi mereu dupa acea persoana...este si mai greu!

| mgtow a răspuns:

Poate nu te place niciunu" si iti dau un ramas bun fara cuvinte grele.

| Ecea a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mine, o sa iti spun eu la final toate problemele care le ai, nu am scrupule si nu evit un raspund mai dureros.

| BiuL a răspuns:

Problema e la tine. Adica totusi cate sanse sunt ca TOTI baietii cu care vorbesti sa fie ciudati sau sa sufere? Eu zic ca e o vrajeala. In primul rand data viitoare cand ti se spune o chestie din aceasta, fii sincera si directa si spune-le ca ii intelegi dar intreaba-i "de ce nu mi-ai spus de la inceput?" "de ce mi-ai dat sperante daca esti in situatia in care esti?" si poate ai noroc si dai peste un baiat sincer care iti va explica exact care e problema.
Urmatorul pas ar fi sa iti analizezi comportamenul, sigur intre momentul in care lucrurile merg bine si momentul in care baietii "fug" se schimba ceva. Trebuie sa fii foarte atenta, poate modul in care te porti, cum vorbesti sau ce vorbesti sau poate pur si simplu esti mai lipicioasa de felul tau si ii sperii. Eu sincer cred ca ei lucrurile prea in serios prea repede si de aceea ei nu mai raman prin preajma ta sau ca interpretezi gresit lucrurile, adica chiar exista si baieti care vor sa iti fie doar amici iar tu interpretezi altfel prietenia lor si atunci ei baga o scuza sa poate iesi din situatia respectiva.

| Cosmin86 a răspuns:

What? sigur ai 19 ani?

| spookydrums a răspuns:

Greu de crezut ca ai 19 ani, daca intri si intrebi TPU ce parere are despre tine desi nimeni de aici nu te cunoaste. Poate din cazuza faptului ca mi se pare ca esti posesiva si egoista, si poate impingi prea mult relatiile.

| VirtualEinstein a răspuns:

Probabil ca il plictisesti. Sau probabil ca ti-a descoperit adevaratul tau caracter care nu e de nasul lui.

| dmx83ruless a răspuns:

Cred ca incearca sa te evite..nu vad dc ar face asta...sau nu-i place ceva..si ii este rusine sa-ti spuna in fata...

| denydavid10 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa afli despre ce e vorba. Stiu cum e sa suferi, nu vrei sa impartasesti, dar e mai bine sa ai cu cine vorbi. Ia-l cu incetisorul, intreaba-l si poate va fi mai bine. Bafta :d