| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare ciudata cred?! Daca verisoara mea are un var eu is verisoara cu baiatul ala(varul ei)?! sunt verisoara de a doua cu el cumva?

Răspuns Câştigător
| RaVuL a răspuns:

Pai da intr-un fel esti verisoara de-a doua cu el. Fundaa

Dar nu in toate cazurile este asa

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti aceeasi ruda cu respectivul, ca si verisoara ta, dar numai daca proveniti toti din aceeasi familie(tu, verisoara si varul), respectiv aveti bunici paterni ori materni comuni. Daca nu aveti comuni acesti bunici, atunci nu esti nici un fel de ruda cu respectivul Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveAngel223 a răspuns:

Nu,nu ai nici un grad de rudenie.

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Da esti verisoara cu el dar verisoara secundara adica de a doua iar vara ta este vara primara cu el big grin funda?

| ღdiaღ a răspuns:

Da

| dianaaa3 a răspuns:

Nu ai nici un grad de rudeniewinking
numai bine