| FlorenciaFlo a întrebat:

Bună, am o întrebare. Eu vorbesc cu un baiat(cu 2 ani mai mic) pe net de 2 luni. Suntem din același oraș. El este împreună cu o fată(e din alt oraș) tot găsită pe aplicații de dating. Noi suntem prietenii și ne alintam și ne iubim si spune că avem o relație specială. Vorbim prin mesaje normale(ca nu activez netu mai mereu) și vorbim oricând(mai mult seara când își face plimbarea și când lucreaza) și imi spune că nu poate trăi fără să știe că sunt bine(deși seara nu prea da mesaj ca trimit eu, dar răspunde rapid). Am vorbit ieri la telefon și imi spune că ma place și ca vrea să ma sarute, apoi își cere scuze când îi spun că are relatie. S-ar putea să se vadă cu fata aia în decembrie(ea are atâtea ani cât am și eu) și ei vorbesc la pe WhatsApp(nu prin mesaje). Eu sunt geloasă pe fata asta și ma deranjează când vorbeste de ea. Problema ar fi ca nu stiu ce să mai cred. Dece ma alintă, iubeste, vrea să ma sarute dacă suntem prieteni și are relatie? Asta nu inteleg.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubire pe naiba, odata ce totul este online, habar nu aveti cine sunteti la celalat capat al mesajelor, pierdere inutila de vreme cu minciuni si povesti inventate de plictiseala.

| FlorenciaFlo explică (pentru Violleta2022):

Ne-am văzut în poze

| Ellie2emma a răspuns:

Asta nu este iubire. În primul rând ar trebui să aleagă o singură dată și în al doilea rând nu poți avea o relație cu cineva doar prin mesaje. Este necesar să te vezi cu o persoană dacă vrei să o cunoști. Plus dacă te iubea puteai să fii deja iubita lui și să aveți o relație având în vedere ca sunteți din același oraș. Îți dau un sfat. Nu mai fi naivă și ai grijă cu cine îți faci de lucru