| Dufra a întrebat:

Bun,a am o mare indoiala, mamaia s-a recasatorit (eu nepoata)pot avea o relatie cu nepotul lui? Desi nu e lagatura de sange nu cred ca e posibil, ce parere aveti? Multumesc

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, puteti si sa va casatoriti, voi nu sunteti rude de sânge.

| Madaxo97 a răspuns:

Este posibil dacă nu sunteți rude de sânge, nu e nicio problemă, puteți avea liniștiți o relație.

| Cipi1212 a răspuns:

Normal ar fi să fii sora nepotului bunicului tau vitreg

| eliancodrut a răspuns:

Tu cu nepotul lui nu sunteti rude nici macar prin alianta. Puteti avea relatii, deoarece nu este interzis nici de lege, nici de biserica.

| AndaAlexandra a răspuns:

Normal da pentru ca sunteți un fel de rude prin alianță, nu de sânge. Acum... Nu știu ce să zic cat de normal ar fi

| aizen0567 a răspuns:

Legal dar imoral, nu orice lucru ce este legal este si ok ar trebui sa reconsideri situatia