| roxana_5079 a întrebat:

Am o mare rugaminte la voi.Cine ma poate ajuta? Am un catelus pe care il iubesc foarte, foarte mult, dar a cazut in smoala.Il strange si nici nu poate merge. Ce as putea sa-i fac sa-i iau smoala aia de pe el? Pentru unii poate parea paranoic, dar pentru iubitorii de animale, nu, cu siguranta! Va rog sa-mi dati un raspuns cat mai repede. O mare fundita in schimb si mii de multumiri.

Răspuns Câştigător
| AnelisseW a răspuns:

Pai mergi la un medic veterinar repede. daca smoala e calda il pote arde...Acolo ti-l va tude sa-u detin o solutie...pentru.cati va banuti sau deloc depinde de medic, sau asistent.nu pierde timpu e pacat este un sufletel.o vietate, nu sta indiferenta la durerea lui.pup.si GRABESTETE.

15 răspunsuri:
| georgelu a răspuns:

Imi pare foarte rau, ai dreptate cu faza cu iubitorii, iubesc foarte mult cateii ma rog in special animalele de companie. Eu zic neaparat sa il duci la doctor pentru ca tu nu stiu ce ai putea face in privinta asta deci cat mai repede dus la doctor daca nu imi pare foarte rau dar nu se mai poate face nimic!

| Sopphiiiiie a răspuns:

Poti sa il bagi in apa fierbinte.
asfel smoala se va topii.
dar. mergi si la doctor.
!

| AnelisseW a răspuns:

Si eu stiu ca se curata cu motorina,dar dupa trebuie dus la Medic, sa-r putea sa fie prea tarziu... Daca Smoala a fost fierbinte va muri, daca nu e un medic sa-i injecteze ceva.de salvare.

| DeathTheKid a răspuns:

Du-te cu el la veterinar...acolo tipul ala ti-l va tunde cat e necesar.nu te pune tu sa-l tunzi

| Peppy a răspuns:

Incearca sa-l razi cu masina de tuns.asa smoala se lua cu tot cu parul.Sau daca nu tunde-l cu foarfeca.

| St3luta a răspuns:

Du-te cu el la veterinar...saracutulsad...

PS:Stii ce inseamna paranoic?

| Lesu22 a răspuns:

Poate daca il tunzi mai scapi de ceva smoal

| anette97 a răspuns:

Eu sunt iubitoare de animale. incearca sa-l linistesti, du-l la veterinar, fa ceva cat mai repede!

| deniii589 a răspuns:

Du-te la veterinar vor sti ei ce sa-i facawinking fundita?

| AliiAlexxandra a răspuns:

Heii! Am inteles ca smoala se curata cu motorina sau benzina, ai putea sa incerci. Sper ca te-am ajutat big grin

| roxana_5079 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Am incercat sa-l tund ca se poate daca se mai usuca...motorina il arde...offsad

| roxana_5079 explică:

Normal ca stiu ce inseamna paranoic, draga mea, altfel nu m-as mai fi folosit de acest cuvant.In loc sa faci corectiile astea, ma-i fi putut ajuta cu acel suflet mic...

| roxana_5079 explică:

Scuze!''m-ai* fi putut''!

| NeedMoreMods a răspuns:

Ai pute sal duci la doctor poate stie el

| inna_8632 a răspuns:

Saracul catelsad