| skyfan a întrebat:

Buna! Am o problema. Acuma ca e vacanta de vara, mama mea nu ma lasa mai mult de 1 ora sa ma joc pe Xbox. Si inca o chestie. Daca o mint cu un lucru, ea incepe sa urle la mine si ma trmite in camera, pedepsindu-ma in acelasi timp. Ce pot sa fac?
P.S am 14 ani

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu mai minți in primul rand

| untu a răspuns:

In primul rand sa nu minti mama si sa spui intotdeauna adevarul! Pentru binele tau nu te lasa sa joci pe XBOX mai mult de o ora ca iti vei strica la minte si vei distruge ochii! mai bine sa te apuci sa citesti o carte sau alte activitati extrasolare, teme sau sa faci treburi prin casa punand in ordine sertarele, in dulapuri etc... mama ta va fi foarte bucuroasa si te va iubi foarte mult si chiar te va rasplati cu o SURPRIZA!

| TimberWolf a răspuns:

Iti cumperi ps5!