| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Am o problema! Imi place de un baiat care e cu un an mai mare decat mine. Cum sa stiu daca si el ma place? Adica aproape mereu cand ma uit la el si el trage un ochi la mine. Da de unde sa stiu daca ma place? Dau funda plz ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Aurorah a răspuns:

Buna Ariana!
Ce sa spun multe fete au tendinta de a "pica" usor pe "poanta iubirii" ei bine ce voiam sa spun este faptul ca doar din cauza unei prviri din partea baiatului iubit asta nu inseamna ca te place sau iti zambeste mereu (poate fi pur si simplu un gest) NU trebuie sa va faceti iluzii stiti cum se spune Graba strica treaba! Fiecare baiat\fata are propriul fel de a arata afectiune dragoste respect admiratie fata de cineva deci este greu sa intelegi cand un baiat incearca sa iti transmita anumite "semne" pe care noi fetele de multe ori le interpretam total gresit sau cum am spus mai sus ne duce valul happy Cel mai bine ar fi sa il pui la anumite incercarii de exemplu vorbiti mult in pauza esti mereu in prezenta lui incearca sa il ignori putin sa vezi daca ramane ingrijorat de absenta ta inseamna ca cel putin se simte bine cu tine si ar prefera prezenta ta dar daca vezi ca nu il dreanjeaza ei bine las-o mai usor. alt exemplu in pauza mergi mereu la el in clasa incearca sa lasi "obiceiul" acesta fa tot posibilul sa vina el la tine ei bine sunt multe cazuri. Am dat doar cateva exemple banale dar care de multe ori te pun pe ganduri deci incearca sa fii atenta la fiecare pas pe care il faci dar fara iluziihappy
Bafta!