| musicfan a întrebat:

am o problema... m-am certat acum cu o prietena si nu stiu ce sa fac, ea zice ca nu ma mai vrea ca prietena si nici nu pot sa vorbesc cu ea, unii imi zic sa o las in pace, sa o ignor dar nu stiu cum sa reactionez.
P. S: e din gasca mea, cu fetele cu care merg si eu dar ele nu prea o suporta... deci ce sa fac, sa renut la ea? ca poate nu imi era prietena. eu asa am simtit, help me!

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Treci mai departe, daca din cauza ca v-ati certat odata ti-a spus "pa" inseamna ca nu a fost o prietena atat de buna pe cat credeai tu ca e.
Ca sa treci peste vei avea nevoie de celelalte prietene ale tale, sa iesi mai mult cu ele, sa nu te mai gandesti. Nu lupta pentru cineva care nu merita asta.
Bafta!

4 răspunsuri:
| asdfqw a răspuns:

Daca va intelegeati f bine si erati cele mai bune prietene trebuie sa te impaci cu ea. Nu lasa o prietenie sa se termine. Dar, daca spui ca nu va intelegeati asa bine si nici celelalte nu o suporta o poti lasa in pace.Nu te complica pentru tradatoriwinking

| ALice_4674 a răspuns:

Pai daca e din gasca ta de prieteni si ele nu o suporta, atunci nu iti face griji.Inseamna ca te vor alege pe tine si nu pe aia.Nu iti fie teama ca vei fi respinsa.Stai cu ele.SI poate ea vazand ca tu/voi o respingeti si ca nu mai are parte de atentie o sa apeleze din nou la tine.

| musicfan explică:

Nu cred ca o sa mai apeleze la mine pentru ca are o prietena alcoolista care fumeaza, si o prefera pe ea pentru ca poate dormi la ea, si iese oricand, nu prea invata. iar eu nu sunt asa, nu sunt pe placul ei...

| bogdanel7 a răspuns:

Parerea mea, las-o asa, daca iti e prietena ii trece ei, timpul le rezolva pe toate, nu te mai framanta, incearca sa porti o conversatie cu ea, dar peste cateva zile. Da-i pace momentan. Nu conteaza daca cei din jurul tau nu o suporta, important e ca voi sa aveti o relatie buna.