| Maria652Diana a întrebat:

Am o problema... M'am desparti de iubitul meu de ceva timp. Adica ce s-a intamplat. El vorbea cu mine la telefon si s-a intalnit cu o fata, mno. i'a zis ca nu are iubita iar el vorbea la telefon chiar cu mine. si m-am simtit foarte prost. Dupa m'a jignit pentru ca am inceput sa ne certam si ne'am despartit. In aceasta zi a sunat'o pe sorasa sa vada daca am fost trista (ma rog vrajeli) Eu tin la el, dar vad pe fb lui like'uri si comm'uri de la fosta, iar el face la fel pe pe profilul fostei. Nu sunt sigura dar probabil sunt impreuna. As dori un sfat
Funda :*

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ignora-l. pare cam neserios si dobitoc. nu il mai cauta si fii rece si distanta cu el, ai rabdare in cateva saptamani o sa iti dai seama daca intr-adevar tine la tine sau daca a reluat relatia cu fosta.

| Danysan a răspuns:

Cred ca nu observi ca iti pierzi timpu aiurea.Nu e un baiat ok si mai bine cauti altu. Sentimentele nu iti sunt impartasite si de consumi degeaba.Be strong and you will succed happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te merita, dai pasi pe covorasi tongue

| AvM94 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi mai departe. Eu sunt baiat si am facut la fel laughing Asa sunt toti baietii. Daca nu vrei sa fi ranita si mai mult, mergi mai departe si uita-l.

| nuarde a răspuns:

Nu îți pot oferi nici un sfat, dar îți pot spune că tu ești o tipă care nu te respecți. Tu nu ești o tipă care meriți respectul unui bărbat! Tu ești o tipă care meriți să fii tratată ca o fată care nu se respectă! Cum poți să iubești un tip care vorbește la telefon cu tine, dar care în același timp este cu "noua lui iubită". Păi înseamnă că tu nu ții la tine deloc, înseamnă că nu te respecți pe tine ca om. Păi ăla nu dă pe tine nici mucii din nas, iar tu spui că-l iubești? Deci, acum sper că mă înțelegi, că problema este la tine nu la el. El este un băiat mișto, care știe cum și in ce mod să aburească o fată, și mai știe că tu nu meriți nici un muc! laughing Acuma na, dacă ești o "panaramă" de care își poate bate joc ori ce papagal, și care nu te respecți, atunci na, asta e viața! Dar dacă ești o tipă care a fost prinsă în mreaja iubirii, atunci e cazul să te trezești la realitate. Ideea este să nu prinzi ură pe toți bărbații. Trebuie doar să-ți cauți un iubit care chiar ține la tine. Dacă vei continua să umblii cu papagali, cu timpul îți vei pierde din valoarea ta de femeie și o să fie greu tare să-ți recăștigi încrederea în tine. Încearcă să nu prinzi ciudă pe bărbați, să știi că există bărbați care chiar te pot iubi și respecta așa cum și merită o tănără domnișuară. Și nu uita, dacă ți se duce vorba în lume că ești cam "panaramă", ai dat de naiba. Sfatul meu pentru tine este să ștergi poze, dăi ignore de pe facebook lu ăla și vezi-ți de viața ta! Citește, măincă, stai de vorbă cu lume interesantă, și trăieșteți viața. Caută-ți parfumuri, probează rochii. Etc!

| MoonLightBlu a răspuns:

E foarte greu, atunci cand iubesti iar el isi bate joc de tine sa te decizi daca sa te desparti sau sa l pastrezi. Orice ai alege o sa te gandesti in viitor daca ai ales bine.Si eu am patit la fel..si am renuntat pentru ca m am gandit ca asa voi ramane macar cu demnitatea.