| Lolop980 a întrebat:

Am o relatie cu prietenul meu de 1 an. Acum cateva zile am iesit am stat putin si el a zis ca trebuie Sa mearga acasa. Peste vreo 30 min il sun si il intreb ce face. A zis ca s-a dus sa-i ajute pe părinți cu ceva, apoi îmi spune ca nu poate vb si îmi Închide. Eu il sun de cam 5 ori si nu Răspunde, pentru ca îmi făceam griji. Peste ceva timp o cunoscuta îmi scrie mesaj cv de genu "tu te mai intilnesti cu Andrei?" Eu i-am zis ca da. Ea îmi spune " pur si simplu eu acum sunt intr-o cafenea si el e aici cu o fata, s-au ashezat unul lingă altului, fumează narghilea". Il mai sun odata si îmi Răspunde, il intreb unde-i. Îmi zice ca-i in cafeneaua respectiva cu doi prieteni. I-am zis să-mi demonstreze. El a inceput sa râdă. I-am inchis, a doua zi iam zis sa vina sa-si ia niște lucruri care stau la mine acasa de-a lui si sa uita de mine. Citeva zile dupa am suferit mult. Apoi începusem sa vorbim, al decis ca fiecare merita a doua shansa, dar inca nu i-am dat-o deși am inceput sa comunicam. Am mers astăzi la el sa decoram bradul. El mia luat telefonul sa verifice. Eu am inceput sa strig sa mi-l dea pentru ca noi inca nu suntem impreuna ca sa-mi verifice telefonul. S-a inceput cearta. M-a lovit de citeva ori, peste fund, picioare, mîini. Ok, lam lovit si eu, de fapt mai mult icercam sa ma apar. Plingeam foarte tare si ma lovea inca mai tare ca sa nu pling si sa nu strig pentru ca la el era in ospeție de citeva zile o ruda, un băiețel de 6 ani si sa ni vadă el toata asta. A incuiat toate ușile ca sa nu ies, eu vroiam sa ma lase in pace sa fug si sa nu-l mai vad, mam pus la el chiar si in genunchi ca sa ma lase sa plec, asha in lacrimi cum eram. Bun, mam calmat apoi si am facut fata ca totul este bine si am vorbit despre ceea ce se petrecuse. Am plecat acasa si lui unde pare ca totul este ok, dar la mine nu e asha, pe lingă durerea fizica pe care o suport (am citeva vinatai) mai este shi cea din suflet. Ma simt foarte aiurea. El nu era asha, cunoscusem cu totul alt om, dar pe parcurs a devenit un monstru. Ce sa fac mai departe? Dati-mi ceva sfaturi va rog. Mentionez ca a Mai fost Asha Sa ma
Loveasca peste fund atunci doar si Pe spune ca Asta e ceva normal, Dar atunci Mia promis ca nu Se va Mai intimpla, si astazi Iar s-a intimplat. Sunt Asa dezamagita. P.S. Cer scuze pr greselile gramaticale. Mulțumesc celor care au răbdare sa citească si sa ma ajute.

3 răspunsuri:
| CrissuMv a răspuns:

Bun, s-a produs o ruptura in relatia voastra, incearca sa vorbesti cu el. Daca nu ar duce la sfarsitul relatiei. Esti femeie, o femeie nu trebuie lovita, cel putin eu asa stiu. O femeie trebuie pretuita. Ai grija de tine, Funda?

| R0R0 a răspuns:

Draga mea, eu zic sa pui punct relatiei. Nu te merită. I-ai acordat atatea sanse. Pe langa ca te inseala, te si bate.O femeie nu ar trebui sa accepte asta.Eu una nici nu m-as mai uita la el.

| pisoias a răspuns:

Daca te loveste acum, te va lovi mereu, si daca tu vei continua relatia cu el, va intelege ca tu ii accepti comportamentul si se va comporta ca atare.