| JustMeFlory a întrebat:

Am o relatie de 2 ani cu un baiat, dar nu prea ne'am inteles! m'a si inselat si pur si simplu nu sunt fericita! de ceva timp a intervenit un baiat pe care il plac ne intelegem bine, dar nu stiu ce sa fac? vreau niste sfaturi.eu sunt genul de fata care pun repede la suflet si nu stiu ce sa fac q relatia de 2 ani!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca. nu esti fericita alaturi de baiatul cu care esti nu are rost sa mai continui relatia... Probabil esti suficient de tanara incat sa-ti poti reface viata foarte usor... Parerea mea este ca baiatul asta pe care il placi si cu care te intelegi este de fapt un motiv in plus pentru a scapa de actualul tau prieten... O sa-ti fie mai simplu sa fii cu cineva dupa ce te desparti de tip in comparatie cu cum ti-ar fi daca te-ai desparti de el si ai fi singura. Eu zic sa "go for it!", dar alegerea iti apartine.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Renunta la el fara regrete. Un barbat care te-a inselat nu te respecta si nu te iubeste.

| nicky a răspuns:

Daca tot nu va mai intelegeti atunci ce rost mai are sa o mai lungiti, cu celalalt baiat pe care il placi poti incepe o alta reletie.

Bula
| Bula a răspuns:

Gaseste-ti repede un altul!

| bunica a răspuns:

Daca pui intrebari eu cred ca nu-l iubesti si "unde dragoste nu e nimica nu-i". intraba-ti inima si las-o sa-ti raspunda.

| JustMeFlory explică:

O sa tin cont de sfaturile voastre! si da sunt tanara am doar 17 ani! va multumesc!

| want2bMajestic a răspuns:

Tin s metionz ca nu esti singura care pune la suflet, ce a inceput sa scartie odata e gata stricat. nici mie nu mi-a prea convenit sa fiu de acord cu aceasta dar...nu ai ce face. iata merge mai departe. oricum te-a inselat...de ce i-ai mai dat o sansa... te crede "a lui"