| White100 a întrebat:

Am o relatie de un an si persoana cu care stau tine la mine si ma iubeste. Stiu asta. Dar am auzit niste zvonuri ca s-ar fi intalnit cu o fata, s-au pupat... I-am spus ce-am auzit (de vreo 2-3 ori), dar de fiecare data a negat tot (ceva de asteptat ori asa este) si s-a enervat foarte tare spunand ca, caut motive de cearta, ca-l enervez si m-a intrebat de la cine am auzit. Dar daca voi afla ca este adevarat ii acesta un motiv de despartire? Ce parere aveti? Plus ca stie ca nu suport acea fata (cu care m-ar fi inselat).

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar daca nu este un motiv de despartire, relatia nu va mai fi aceiasi ca inainte dar pana cand nu-l prinzi tu cu una sa nu mai crezi tot ce iti spune unul si altul pentru ca lumea e rea si invidioasa si ar spune orice ca, sa va desparta

| mimiwewem a răspuns:

Da, normal că e motiv de despărțire. Nu trebuie să fii înșelată. Dacă îl vei ierta, o va face încontinuare. E și normal să nu o suporți.

| sofisis a răspuns:

Este clar un motiv de despartire.
Dar nu neaparat faptul ca s-a vazut cu ea ci ca te-a mintit in fata si a jucat teatru (tot el face pe nervosul si pe suparatul si te acuza ca iti cauti cearta).
DACA se dovedeste ca era adevarat spune-i ca daca ti-ar fi recunoscut l-ai fi iertat dar pentru ca te-a mintit...pa.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Cred ca doar tu stii cel mai bine raspunsul la aceste intrebari.

Cele bune!

| Scorpiel a răspuns:

Daca e asa cum spui, raspunsul al intrebare e doar la tine. Tu stii cat poti ierta si daca poti trece peste asa ceva.winking

| only2k a răspuns:

Este un motiv de despărţire, dar acum tu şti mai bine dacă îl vei ierta sau nu. Părerea mea este să te interesezi dacă este adevărathappyiar cine ţi-a spus data viitoare să vină cu dovezi, fiindcă vorbe aruncate aşa aiurea oricine poate zice!:*

| alexadeea a răspuns:

Bineinteles ca ar fi un motiv de despartire! Ce, ar fi ok ca el sa se intalneasca cu amandoua? daca mie mi ar face asta l-as da D***U

| Miur a răspuns:

Normal ca e un motiv de despartire. Daca il ierti va face lucruri mai grave poate! Acesta e sfatul meu!

| Emmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da normal ca este motiv de despartie ..pentru ce sa mai stai cu el daca te inseala si mai ales daca aflii ca te-a mintit. daca dupa ceva timp vine la tine si vrea sa va impacati si tu tii la el si vrei sa va impacati fa-i un test..roaga o prietena care nu o cunoaste prietenul tau sa se dea la el sa l sune si vezi ce face daca pica testul nu mai are rost sa stai cu el daca iti dovedeste ca, chiar tine si el la tine impacati-va si o sa fie totul bine!happy

| Daniela_Daniela_2000 a răspuns:

Daca el nu o iubeste cu adevarat nu e un motiv de despartire