| Grosariu_Adina_1997 a întrebat:

Am o relatie la distanta de vreo 2000 si ceva de km dar nu pot renunta asa de usor la persoana care ma iubeste si care o iubesc si vreau sa stiu si eu niste sfaturi asa in cat sa pot ramane cu el chiar daca suntem la distanta si ne vedem numai vara si iarna. FUNDA

4 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

Buna!
Daca amandoi sunteti dispusi sa mentineti aceasta relatie, atunci o sa reusiti! Nu e usor, dar se poate! Nu trebuie sa va lipseasca increderea si comunicarea, sunt esentiale intr-o relatie la distanta.
In grupul meu de prieteni am un cuplu care la fel, din cauza distantei se intalneste doar vara si iarna si pot spune ca le merge chiar foarte bine.
Succes! Te pup kiss

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dacă vorbiţi zilnic şi mult timp (cel mai bine fiind la telefon zic eu) şi aveţi încredere unul în cealălat totul ar trebui să meargă bine.

| Criistyanna a răspuns:

Cum am mai spus asa cum Dragostea nu are varsta... Tot asa Dragostea nu depinde de distanta care va desparte ..Doar increderea sa fie pe primul loc si totul este foarte ok. Iti dai seama de dragostea pe care ti-o poarta prin comportamentul pe care il are fata de tinewinking si prin felul cum iti vorbeste.
Daca aveti o varsta potrivita si va iubiti atat de mult propune-i sa va mutati impreuna! Si astfel scapati de toate Indoielile :d
Funda?

| ang31989 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat poate sa mearga o relatie de genul, trebuie sa aveti multa incredere unul in altul, sa tineti legatura permanent prin telefon, internet, comunicarea este esentiala, sa nu evitati sa va faceti planuri de viitor pentru ca acum drumurile voastre s-au separat dar pe viitor exista sanse sa se apropie din nou, cand va intalniti sa profitati de fiecare clipa si sa o savurati pe cat posibil. Se zice ca ochii care nu se vad se uita dar daca exista iubire zicala asta devine mit.
ps: eu am o relatie de 7 ani si de 2 ani suntem separati de vreo 2500 de km nu zic, au fost neintelegeri dar ne iubim si am trecut de fiecare data peste orice greutate! Succes!