| costina a întrebat:

Bunasadam si eu nevoie de ajutoru vostru cum facsadsa il fac pe pr meu... din nou sa aiba incredere in minecrying(((sthyti ce am facut.am facut o prostie l.am mintit nu i.am zis adevaru si acum el ma iertat dar mi. a zis ca l.am dezamagit crying(((dar increderea in mine shia pierdut. o si mi-a zis ca vrea sa vada sa ii arat eu cat il iubesc crying(((ca sa isi puna din nou increderea in mine crying((nushu cum sa fac va jurcrying(am incercat multe sa ii arat cat il iubesc degeaba voi ce ziceti sa fac? plss ast raspunssadpup:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Degeaba il iubesti daca il minti. Increderea se pierde usor si se recastiga greu. Daca chiar il iubesti inhama-te la o munca grea, care va dura ani de zile. In acest timp demonstreaza-i iubire fara sa-i ceri nimic i schimb, nu-l minti sau insela pentru nimic in lume, nu-l cicali si nu-i cere socoteala. Probabil te va testa sa vada daca poate avea din nou incredere in tine si la cea mai mica inselatorie il vei pierde definitiv.

11 răspunsuri:
| kinkyk a răspuns:

Ma zgarie pe retina cand vad scris "pup". te rog nu mai arunca cu "maronii" in noi. cauta in dictionar daca nu intelegi la ce ma refer.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea spune-i mereu adevarul si daca vrea cu adevarat sa se convinga ca nu il minti demonstreazai.Intradevar l-ai mintit si el si-a pierdut increderea, dar incearca sa nu il mai minti si incetul cu incetul isi va recapata increderea in tine.Bafta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai, nu-l minti, scrie corect, nu te miauna, fii originala...
Si eu zic sa te mai uiti odata in buletin (daca-l ai).
Spor!

| afrodita17 a răspuns:

dar la ce iti trebuie sa aiba incredere in tine? laughing.ai putea sa incerci cu promisiuni ca nu vei mai minti...si .in rest intreaba-l pe el cum i-ai putea demonstra ca iti pare rau pentru ce ai facut.si daca impingi la extrem mai multe fapte care spune el ca nu il conving...atunci intreaba-l pe el daca te iubeste, si de ce nu vrea sa te inteleaga ca iti pare rau ca ai gresit si meriti o a 2 a sansa

assiris
| assiris a răspuns:

Măăăăăăăăăăiii fatiţăăăăăă, unde ai învăţat carte de scrii aşaaaaa, am ameţit citindu-ţi cele scrise, poate de asta nici prietenul tău nu te înţelege. Şi ce vrei să-i facem noi dacă l-ai dezamăgit? Ai impresia că ai foarte mult succes de-ţi permiţi să minţi într-o relaţie? Atâta timp cât eu am fost sincer, nu am acceptat la nimeni să mă mintă. Şi cu ce l-ai minţit?

| rebeka_3345 a răspuns:

POI DADACESTE-L MAI MULT, SPUNEI CAND TE DUKI UNDEVA, CAND TE INTORKI, DAI AMANUNTE DESPRE CEEA CE FACI FARA SA TI LE CEARA, SPUNEI CA-L IUBESTI MULT, DAR NUI AMINTI DE FAPTUL CA NU ARE INcredERE IN TN... FA LUKRURI NORMALE...SI II VA TRECE. POATE EXAGEREAZA, KA SA TE FACA SA-TI PARA RAU, SA TE SIMTI NASPA, DAR YO CRED CA ARE INcredERE IN U, PT K ALTFEL NU AR MAI STA KU U...

| alin88 a răspuns:

Nu esti pregatita pentru dragoste. Pentru tine acum e mai folositor sa inveti sa scrii corect romaneste. Am dreptate?

| bunica a răspuns:

Ai incercat sa vb.cu mama ta? daca tu nu ai incredere in cei apropiati, el cum o sa aiba incredere in tine cand tu ai gresit.adevarul pe care nu l-ai spus poate este foarte grav. dar eu cred ca esti un copil si ai sa inveti din greseli.

| cely a răspuns:

Ai gresit, trebuie sa tragi. Poatei timp te vei schimba si vei recapata increderea dar e cam greu. Sa tii minte lucrul acesta toata viata. Minciuna are picioare scurte.

| mariazet45 a răspuns:

Nu stiu cum sa ma stapanesc sa nu iti spun ce ti-a zis toata lumea dar macar nu te mai sclifosi pe acolo atata, in rest intreaba-l pe el cum vrea sa ii dovedesti increderea dar sigur nu iti va spune decat daca vrea sa isi bata joc de tine, ar trebui sa se convinga singur ca nu il mai minti iar daca nu va face acest lucru inseamna ca merita sa depui asa efort pentru el si spune-i ca atunci cand va avea incerde in tine sa te caute pana atunci mai lasa-l un pic liber sa vada si el cat de mincinoase sunt alte fete si cum se poarta altele cu baietii. Si daca isi va da seama ce a pierdut se va intoarce. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa i castigi increderea prin respect si devotament dca crezi ca merita.