| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

happy
Am si eu nevoie de niste melodii care le ascultau parintii nostri cand erau copii. Multumesc enorm! happy

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Zi câţi ani au părinţii tăi. Ce zice Corina e în parte adevărat deşi sunt câteva exagerări gen "3 sud est" sau "Tarkan" happy.

| gigiro a răspuns:

Parintii tai, au ascultat muzica foarte buna, pentru ca muzica anilor 70-80 era fff buna.Nu stiu cine va mai vorbi despre muzica de acum (nu toata)peste 30-40 de ani.La noi faceau furoriAngela Similea, Mirabela Dauer, Mihaela Runceanu, Mihai Constantinescu... Iar din afara, Bee Gees,(inca )Abba, Bonney M.Roxette.In Germania si Austria, se asculta cu mare placere si astazi, peste tot.radio,stadioane,metrou.

| Corina a răspuns:

Depinde ce muzica doresti: populara, usoara, straina/romaneasca si din ce perioada a copilariei parintilor tai doresti, adica din ce ani. Iti pot recomanda melodiile anilor '80-'90. Ca interpreti:
ABBA, ACE of BASE, Alphaville, Bad Boys Blue, Bee Gees, Berlin, Bonney M, BZN, Braian Adams, C. C Catch, Chris de Burgh, Chris Reea, Dana Dawson, Demis Russos, Elton John, Europe, Enrique Iglesias, Francesco Napoli, Goomby Dance Band, John Travolta si Olivia Newton John, Kaoma, Modern Talking, Michael Jakson, Queen, Paula Abdul, Pet Shop Boys, Ricky Martin, Riccki et Poveri, Rod Stewart, Roxette, Sandra, Scorpions, Tarkan, Toto Cutugno, UB40, Vanessa Paradis, Withney Huston, etc
La interpreti romani: Compact, 3 Sud Est, Gheorghe Gheorghiu, Holograf, Pasarea Colibri, Semnal M, Mondial, Adrian Enache, Angela Similea, Margareta Paslaru, MArius Teicu, Mihai Constantescu, Cornel Constantiniu, etc

| lauru a răspuns:

Parintii tai cati ani au? iti pot trimite eu ceva melodii dar sa imi spui cum, pe ce adresa de mail?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irina loghin-deschide gropare mormantul, laura stoica, zenaida julea-la moarta la fagadau, gabriel dorobantu etc:hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gianni Morandi

| DauRaspunsuriBunePeTPU a răspuns:

Pai sunt o gramadaa de exemplu: Last Christmas de George Michael sau mai toate melodiile de Madonna si Michael Jackson
Sper ca te-am ajutat :]