| andruta2890 a întrebat:

am si eu o intrebare.am facut sex neprotejt acum 5 saptamani,a doua zi am luat pilula,mi-a venit ciclu dupa cateva zile,apoi a venit in mod normal, acum am doar niste dureri de spate, credeti ca as putea fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Nu. Durerile de spate sunt din orice alt motiv. Pastila de a 2-a zi chiar isi face efectul.Ce ti-a venit dupa cateva zile nu a fost ciclu, au fost sangerari intermenstruale cauzate de pastila. Oricum, stai linistita. Si ai grija ca nu poti lua decat de 2 ori pe an contraceptiv de urgenta

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai mult ca sigur, NU! Dar nu strică pentru liniştea ta un test de sarcină. Baftă!

| mona a răspuns:

Nu esti insarcinata daca ai luat pastila