| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare mai handicapata ea de fel asa. Am un prieten si de curand am aflat ca ma place, eu nu-l plac dar mi-e un prieten apropiat si stiu ca pe el l-ar afecta chestia asta. Eu nu mai vreau sa fiu prietena cu el pentru ca ma streseaza si nu stiu cum sa-i zic asta. Aveti vreo sugestie? Va rog mult.

5 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ii spui direct ca este stresant si nu stie sa se comporte cum trebuie. Iar cu timpul ii vei da raspunsuri scurte si cauti sa-l eviti si cu privirea si sa pastrezi o distanta mai mare fata de el. Singur o sa-si dea seama si o sa vada ca il eviti. Nu trebuie sa te intereseze cum se va simti pentru ca omul in viata primeste multe palme cum se spune sau un sut in fund un pas inainte. Nu dai raspunsuri vorbind tare dar dai din alea seci ca sa inteleaga ca nu mai esti dispusa decat sa-i dai buna ziua si atat

| Georgelu360 a răspuns:

Il inviti la tine in casa(apartament) si ii spui ca iti pare rau dar nu mai vrei sa fiti prieteni.

| IonelaMacovei a răspuns:

Incearca sa-l eviti cat poti, poate isi da seama singur

| cristimihailov a răspuns:

Cunosti vreo prietena sa i-o recomanzi? Ceva de genul acum nu sunt in stare pentru o relatie frumoasa cum doresti tu.

Asa ca uite-o pe X care isi doreste si cu care am vorbit. Fii baiat bun si ia-o.

| Mihai985624 a răspuns:

Spune-i drept și nu mai vorbiti un timp. Daca o sa accepte situația si o sa treacă peste, puteți vorbi din nou. In cel mai rau caz puteți vorbi după ce el isi va găsi o iubita, din moment ce il apreciai ca prieten înainte sa afli ca te place.