| Oxy_2697 a întrebat:

Buna am si eu o mica problema si nu sti cum sa o rezolv.Sunt cu un baiat dintr-un sat.De acolo este si fostul prieten.Problema este ca eu si fostul prieten ne-am despartit de acum 6 luni.Si el tot vrea sa se impace cu mine, iar eu sunt cu baiatul acesta.In schimb are doua hi5-uri si pe unu dintre ele are numai poze cu mine si l-am rugat frumos sa le stearga si sa termine ca eu am prieten. El a spus ca nu pana nu ma aduce din nou la el.Pe baiatul cu care sunt eu el il tot ameninta si ii spune sa ma lase impace ca daca nu ma lasa ma vede moarta.Eu nu stiu cum sa il fac sa ma lase macar un pic sa nu ma mai caute.Si cand m-am despartit de el a spus ca eu nu mai voi fii cu niciun baiat:"daca nu esti cu mine nici cu altul nu vei mai fi iti promit eu asta"Aceste cuvine mi-a spus la telefon.Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa ii faca vreun rau la baiatul cu care sunt si nici mie.Va multumesc cu stima si respect Maria

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Pai din cate spui, treaba nu e prea roz. Du-te de urgenta la politie, pentru ca asa cum a spus si meDeea, ceea ce face tipul se numeste amenintare.Nu are nici un drept asupra ta. Vorbeste cu parintii, ei sigur vor stii ce sa faca in astfel de situatii.Incearca sa-l lamuresti si pe fostul iubit cum sta treaba, ca nu-l iubesti, poate ca va intelege.Nu cred ca vrea sa fie cu o persoana care nu-l iubeste, sa stea cu ea de-a sila. Du-te de urgenta la politie, inainte ca fostul iubit sa faca vreo fapta necugetata si sa-si indeplineasca amenintarile.Nu stiu care e sfatul cel mai potrivti pe care ar trebui sa ti-l dau, pentru ca nu stiu cum e sa treci printr-o asemenea situtie... dar un singur lucru iti zic:fa ceva in legatura cu asta, pana nu va fi prea tarziu.Asta daca tii la tine si iubitul tau.

Iti doresc succes si sper sa treci peste situatia asta.

fundita plz?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

De acord cu meDeea, aceasta treaba este foarte serioasa, vorbeste cu parintii tai si depuneti plangere la politie. Bine ar fi daca ai avea dovada, sa inregistrezi convorbirile cu el.

| Alleee18 a răspuns:

Doamne.ai mare grija.sincer nu stiu cum sa te ajut. e foarte grava situatia.nu stiu ce sa ti zic. poate ar trebui sa vb cu ai tai. vb cu baiatul si ai grija sa inteleaga ca intre voi nu mai e nimic. explica-i ca daca tine cu adevarat la tine ar trebui sa vrea doar binele tau.chiar daca asta inseamna sa fii cu altcineva. daca nu face asta spune-i ca de fapt el ese obsedat de tine.incearca sa l calmezi dar ai grija sa fi atenta cum ii zici sa nu il deranjeze prea tare sa nu faca urat.doar take care honey.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la politie happy asta se numeste 'amenintare' si in + nu are nici un drept asupra ta, nu apartii lui ca sa zica ca nu vei mai fi cu nici un baiat si lucruri de genul. Nu decide el pentru tine, tu decizi singura. Daca nu te intelegi cu vorba buna te duci frumusel la politia din sat de acolo si spui ce ti se intampla. Tu traiesti practic ca intr-o cusca. Nu are nimeni dreptul sa iti faca asa ceva, sa te controleze.

| Oxy_2697 explică:

Da dar nu pot apela la politie pentru ca el este prieten cu toti politisti.La prietenul meu actoal ii este teama sa nu patesc ceva dar nici rau nu ii pot face la ex iubit ca dupa aceea se creeaza conflicte mai mari si pana acum nu a pus nimic din ce a spus in practica si sper sa nu puna.La parinti mei nu le pot spune ca daca i-as zice ar spune ti-am spus eu ca nu ii de tine si o sa ma cert iar cu ei.Tot timpul seara imi da sms cu amenintari si suna cu privat si pune alte fete sa vb cu mine.