| andra94e a întrebat:

am si eu o nelamurire, este ceva normal ca o prietena sa te intrebe mereu ce ii iei cadou prietenului, ce ti-a luat el tie si chestii din astea? astept raspunshappymersi mult

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Normal e să întrebe. Că doar nu o doare gura şi suntem într-o ţară cât de cât liberă.
Pe de altă parte, eu sunt de părere că detaliile de genul ăsta ţin de voi şi nu de cercul vostru social, astfel că, dacă nu cumva te consulţi cu ea în privinţa asta, nu văd un motiv raţional pentru care i-ai şi răspunde.
În fond şi la urma urmei, nu-i întocmai treaba ei. Ce-i cumperi tu prietenului tău afectează prietenia ta cu ea.
Salut.

3 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sa te intrebe din cand in cand, nu strica. Insa cand devine exagerat, se iveste un semn de intrebare. Bicicleta are 2 roti, si daca nu-i nevoie, nu mai adaugi inca una. Ba chiar s-ar putea sa incurce a 3-a roata, ca-n cazul de fata.
De ti-e prietena, o poti intreba pe ea, asa-i cel mai corect. Afli motivele direct de la sursa; poate are ceva impotriva, poate o neglijezi sau ei i se pare ceva in neregula.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Poate e curiosa doar, sau poate ii place de el.Nu stiu fii si tu atenta la gesturile ei de fata cu iubitul tau si iti vei da seama daca are o afinitate pentru el sau nu.De obicei cele mai bune prietene si sunt si cele mai aprige inamice cand este vorba de un baiat pentru ca din toate fetele ele iti cunosc cele mai bine sufletul.Dar daca stau si ma gandesc poate te intreaba ce i-ai luat cadou lui, poate doar din cauza faptului ca este in pana de idei si nu site ce sa ii ia ea iubitului ei ceva.(variantaa sta e valabila in cazul in care are si ea prieten.)

| T3utza a răspuns:

Da este destul de normal odata ce este prietena ta cea mai buna presupun, incearca sa fii atenta la modul in care te intreaba despre el si chestii de genul asta, adica poate cine stie ea il place pe iubitul tau. Sau ai putea sa o intrebi in fata daca e pura curiozitate sau intr-adevar are ceva aparte pentru baiatul respectiv.