| blacklove09 a întrebat:

Am si eu o problema.Am un amic, dar de cand are o prietena nu mai vorbeste cu nimeni.straight face! Nu ca imi place mie de el (ca sunt cu alt baiat), dar ma deranjeaza faptul ca din cauza unei fete "parasuta"nu mai vorbeste cu prietenii si prietenele lui. Oare de ce?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oare de ce? După tine aşa, oare de ce?
Se prea poate ca aia să fie mai posesivă. Multe fătuci au obiceiul (prost) de-a pune stăpânire efectiv pe timpul prietenului/partenerului/iubitului/soţului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare de ce? Pentru că este îndrăgostit.Ar trebui să-l înţelegeţi şi voi,prietenii lui,dar şi el să va înţeleagă pe voi. Poate că se simte mai bine cu fata aceea, chiar dacă tu o vezi o paraşută. Lasă-l să stea acolo unde se simte el bine. Eventual poţi să baţi nişte aluzii legate de comportarea lui.Sigur va înţelege. Dacă va vrea, va lua "măsuri" şi va sta cu voi. Dacă nu, va sta în continuare doar cu prietena lui.

| crikett a răspuns:

Daca comportamentului lui s-a schimbat vis-a-vis de tine,asta este pentru ca probabil este foarte indragostit.tu,daca te consideri intr-adevar prietena lui nu te supara pe el ci incearca sa-l intelegi si acorda-i timp,vei vedea ca dupa ceva vreme va reveni la normal,asa se intampla cand ne indragostim,avem numai fluturasi in stomac care nu ne lasa sa ne mai comportam rational.
cat despre aprecierea ta fata de prietena lui, incearca sa-i respecti alegerea si sa nu-i spui direct in fata ce opinie ai tu despre ea...e mai bine, il poti rani si chiar sa il faci sa se distanteze si mai mult