| alexa_4370 a întrebat:

Am si eu o problema cu un baiat. Imi place foarte mult de el si i.am spus asta, el a spus ca sunt draguta dar nu pe placul lui. Am zis asta e. si l-am lasat in pace. Azi intra pe mine si imi cere id-ul unei fete de pe hi5-ul meu. A insistat foarte mult cica fata accea seamana mult cu fosta lu prietena. Eu nu i l-am dat pentru ca nici nu il am dar nu am vrut sa-i spun asta. I-am spus sa ma lase in pace. ceva in genu " pai da mh. dar stii ffbn ca. mi plc d tine. mai si imi ceri id. u la toate" el cica vrea sa ma razbun straight face zice ca stie cum e sa fie in pielea mea chatterbox dar nu prea se vede. ce sa fac? sadsad

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Trebuia sa ii spui ca nu poti da id-ul cuiva fara permisiunea ei. Ii spuneai ca daca ii vrea id-ul poate oricand sa ii trimita un mesaj pe hi5 si sa il ceara. Nu ii mai spune ca iti place de el. Stie asta. Daca nu ii mai spui la un moment dat se poate intreaba daca oare mai simti la fel. Atunci te va testa. Te va provoca sa vada ce simti. Si tu atunci trebuie sa fii indiferenta si sa ii arati ca ti-ai dat seama ca nu te merita. Nu mai vorbi cu el pentru ca pentru el orice vorba a ta e o simpla ocazie de a face misto de tine. Eu spun ca nu are niciun rost sa mai vorbesti cu baiatul acesta. Parerea mea e ca ar trebui sa il stergi din lista. Incearca pe cat se poate sa nu mai ai de-a face cu el. E normal sa stie ce simti pentru ca probabil si lui i-a placut o fata si a fost tratat la fel. Se stie ca asta e cauza misoginismului la baieti. Intalnesti o fata si iti place mult, ea se joaca doar cu tine si de atunci incepi sa tratezi fetele urat si sa nu mai pui suflet. Spune ca vrei sa te razbuni pentru ca el numai solutia asta o vede. E superficial. Nu stie ca se poate pur si simplu sa nu iti mai pese la un moment dat si sa iti dai seama ca ai gresit. Nu te mai gandi la asta. Renunta la ideea de a fi cu baiatul asta.

11 răspunsuri:
| alexa_4370 explică:

Aceea*

| Elle2117 a răspuns:

Intreaba-l pe justin bieber sigur te va ajutawinking

| eXtrike a răspuns:

Cel mai simplu lucru, incearca pe altcineva, poate uiti de el daca...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-iwinking ca nu te merita! Pup:*

Răspuns utilizator avertizat
| LiLiXx a răspuns:

Pai eu zic sa ii dai id'u alialaughing ca sa vada ca nu te mai intereseaza...pentru ca asaa sunandui mereu el te va face geloasa mereu...incearca sa. l ingnori si vei vedea ca ceva mai mult de o prietenie se va intampla.love struck

| SuperLover a răspuns:

Nu trebuia sa reactionezi asa. Trebuia sa-i zici simplu ca nu il ai. Nu ii mai arata ca esti ofticata, din contra, fa in asa fel incat sa-i arati ca nu iti mai pasa de el, si cine stie poate asa o sa devina el interesat de tine. Mi se pare cam "suspecta" chestia asta ca iti cere id-ul unei fete chiar tie, cand stie ca tu il placi, poate incearca sa te puna pe jar, sau ceva. Parerea mea.

| Mana_3047 a răspuns:

Sa-l lasi dracu si sa-ti cauti pe altcineva

| kr.mdy a răspuns:

Sa-i dai id ul altei fete urate.

| Aura a răspuns:

Fii indiferenta, daca mai sunt situatii de genu' ajuta-l, deoarece cu atitudinea ta nu faci decat sa il indepartezi, ii arati ca esti o copila. Ajuta-l atunci cand are nevoie, dar fi in acelasi timp indiferenta, si ai sa vezi ca dupa un timp, isi va da seama pe langa ce a trecut, si cu siguranta va deveni interesat de tine. Bafta! :*

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spune-i ca nu esti agentie de matrimoniale si n-are decat sa si-o agate singur de pe hi5. Daca nu esti genul lui, mergi mai departe, nu poti place tuturor, asta-i viata. Unii te plac, altii iti plac, conteaza doar cand e ceva reciproc. Daca te deranjeaza sa discuti cu el ii poti da ignore, sau ii spui sa nu te mai abordeze cu alte chestii. N-ai de ce sa te razbuni, daca nu va placeti reciproc nu e vina nimanui, dar pastrati respectul reciproc, asta e obligatoriu.