| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten de 2 luni tinem foarte mult unul la altul.acum o luna am decis sa le spun la parinti de el...ei n-au fost de acord cu el deoarece eu am 16 ani si el 21.ne-am despartit timp de 2zile iar dupa am decis sa fim impreuna iar fara sa stie parintii mei....credeti ca facem bine sa nu stie ai mei? dar mentionez ca sub nicio forma nu au fost de acord.

Răspuns Câştigător
| andreea171998 a răspuns:

Probabil nu sunt de acord din cauza diferentei de varsta.cred ca daca esti cu adevarat indragostita de el si crezi ca el este,, alesul'' ar trebui sa continui sa te intalnesti cu el, daca, desigur si el simte cam acelasi lucru pentru tine. vorbeste si cu el mai in detaliu si intreaba-l ce parere are.succes.

| andreywtza a răspuns (pentru andreea171998):

Pai chiar din cauza aceasta nu sunt de acord cu relatia noastra dar am vorbit cu el si a zis ca vrea sa ne intalnim in continuare...sunt sigura ca si el tine la mine.mi-au spus asta si prietenii lui cei mai buni si sora lui si chiar el mi-o spune in fiecare zi...dar ma tem de ziua in care vor afla ai mei ca am continuat relatia cu el.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„credeti ca facem bine sa nu stie ai mei?" - Mai corect ar fi fost să pui întrebarea „credeți că fac bine" pentru că pe el nu-l afectează în niciun fel. Eu să fiu în situația lui mi s-ar rupe total și general de ce cred părinții tăi.
Sincer, cred că procedezi bine - de la o vârstă încolo nu prea mai e treaba părinților ce faci tu.
Numai că eu sunt de părere că ar fi mai eficient - mai ales pentru relația ta cu părinții tăi - să rămâneți împreună în timp ce ei știu că ați rămas împreună împotriva voinței lor - le va fi mai ușor să se obișnuiască cu ideea că gândurile lor au de-acum încolo - până la moartea lor - rol consultativ și nu rol de ordin de urmat.

Salut.

| andreywtza a răspuns (pentru kongeriket):

El imi zice intotdeauna ca nu ii pasa de ce zic ai mei...dar mi-e frica sa le zic ca am ramas impreuna chiar daca ei nu au fost de acord.parintii mei sunt de fel mai autoritari.

| neutrino a răspuns:

Intr-un fel parintii au dreptate. Ce crezi tu ca doreste un baiat "copt" de 21ani de la o fetita de 16 ani?

| andreywtza a răspuns (pentru neutrino):

Sunt sigura ca tine la mine si nu doreste numai sa ma culc cu el.