| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten foarte apropiat si ma joc cu el lol. El mereu se supara daca ma joc cu altcineva desii nu sunt cu el. Multi s-au certat cu mine din cauza lui si vreau sa ies din situatia asta. Nu vreau sa se supere, vreau sa ma joc si cu altii. Ajutati-ma va rog. Ar trebui sa scap de el? Daca da, cum?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Vorbește sincer și deschis cu el despre ceea ce simți și explica-i ca dacă te joci și cu alți nu înseamnă că nu îți mai e prieten.Se comporta asa deoarece ii este teama sa nu piardă prietenia cu tine, e gelos.Un proverb spune ca prietenul adevărat iubește oricând.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar poate el vrea sa fiti impreuna de are comportamentul asta teritorial cu tine.laughing Nu trebuie sa scapi el, fa-l sa inteleaga ca se supara degeaba si nu esti proprietatea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani aveti?

| Iugas a răspuns:

Du-te intr-un magazin de chinezarii si cumpara o pereche de papucei de casa cat mai ieftini. Ii dai in vazul tuturor. Se prinde el.

| anonim_4396 explică (pentru Iugas):

Nu sunt impreuna cu el, fix asta e problema

| Iugas a răspuns:

Asa se intampla cand te joci cu prea multi. Apar complicatii. Vorbeste deschis cu el si spune-i ca ai nevoie sa te joci cu altii.

| LoredanaGn a răspuns:

Nu ar trebui să scapi de el, încearcă să îi explici mai "elegant" că ceea ce face nu este ok. Dacă nu te va înțelege înseamnă că nu îți vrea bine și ușor, ușor să te îndepărtezi. Sper că te-am ajutat. :*

| anonim_4396 explică (pentru LoredanaGn):

Daca o sa fac asta se va supara, stiu pentru ca mereu imi spunea cand e suparat si nu-i trecea deloc repede

| LoredanaGn a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveți o relație toxică, ar trebui să aibă încredere. Fă ce simți, lasă rușinea de-o parte. :*