| aryana a întrebat:

am uterul retrovers iar de 3 ani incerc sa raman insarcinata dar fara nici un rezultat, am fost la ginecolog si m-i-a spus ca nu am nici o problema si ca pot sa raman insarcinata, sunt dezamagita de lipsa de interes a ginecologilor in privinta asta, toate sunt bune si frumoase pentru ei, pot sa raman insarcinata dupa parerea lor dar in 3 ani nimic, imi doresc fffffffff mult un bebel. Ajutati-ma va rog, macar cu sfaturi sau experiente

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai mai fata, tu zici ca ai fost la ginecolog, dar el si-a facut toate testele necesare?! Cand o jumatate e ok, si mai ales dupa atata timp, atunci clar ca trebuie si el investigat! Nu cumva ati fumat, sau el si acum?! Asta modifica, la nivel micro, capacitatea viteazului de a-ti penetra membrana ovulului! Deci analize, tot, si fara tigari! Treceti pe salate si fructe multe, miscare, si cat mai putin stress! Si mai treceti si pe la biserica, mai ajutati pe cineva... Success!

4 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

Poate el e de vina.sau hazardul face ca, atunci cand faci dragoste neprotejat sa fie in zilele nefertile.si noi ne-am chinuit 7lunilaughing

| allube a răspuns:

Si eu am uterul retrovers si am doua nasteri, deci nu asta e motivul.Mai incearca sau poate e partenerul vinovat, du-l la un control.

| giovana a răspuns:

Daca nu ai probleme si, nici sotul nu are, atunci ar trebui sa "pui" uterul in pozitie normala incat colul sa fie liber. Asta se poate daca faci dragoste... blushing "doggy"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am uterul retrovers dar stiu sigur ca asta nu are nici o legatura cu faptul ca nu ramai insarcinata.cu medicii din romania m-am lecuit si eu. du-te si tu la un medic particular ca e cel mai bine. dai bani cu galeata dar sa stii ca rezolvi problema, cel putin afli cauza.eu am pierdut cateva sarcini in romania iar medicii nu stiau de ce, apoi am plecat in spania si aici cu o simpla analiza de sange am aflat ca am anticoagulant lupic si acum ca stiu despre ce este vorba imi va fi mult mai usor sa am un bebe. tu, daca esti in romania, si daca esti prin zona brasovului, iti spun ca la maternitatea din brasov sunt cativa medici foarte buni in asa ceva, costisitori dar buni.bafta!