| Mona967890 a întrebat:

Buna, am varsta de 16 ani, locuiesc cu tata de cand aveam 3 luni pentru ca mama a plecat la amant si m-a lasat singura in casa la 3 luni cat tata era la munca. Eu cand e şcoala dupa ce vin de la şcoala învăţ, apoi gatesc şi fac curat, dau la animale, tati e mereu mândru de mine, eu la şcoala am note de la 7 în sus, gatesc de când aveam 12 ani îmi place să îl ajut pe tata. Însa îmi e foarte greu ca eu nu pot simţi iubirea unei mame.Ce sa fac? Cum sa gestionez acceste emoţi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Viata nu-i totdeauna roza pentru toti copii, dar tu ai fost crescuta foarte bine de tatal tau si ai multa dragoste sa oferi, copiilor tai, atunci cand vine vremea sa te casatoresti si sa-i ai.

| gabicoo a răspuns:

Dacă pe "mamă" a durut-o undeva de copil - adică de tine - înseamnă că își merită soarta și ar trebui să uiți că există.
Știi cum se zice: "Fă rai din ce ai".

| Miruna333 a răspuns:

Sper ca face si tati treaba si nu te are doar de menajera. Cel mai bine prin terapie, ai rana de abandon din partea mamei si treburile astea nu trec cu 2-3 sfaturi