| Patricia445555 a întrebat:

Bună am vârstă de 19 ani sunt însărcinată stau la părinți mei pentru ca tatal lui bebe a plecat din nou la munca în strainate ei îmi zic să mă duc la facultate dar când voi naște ce voi face cu copilul.Voi ce mă îndrumați sa fac? Chiar nu știu ce sa fac am nevoie de ajutor

10 răspunsuri:
| aizen0567 a răspuns:

Avort

| ioana748 a răspuns:

Probabil te vor ajuta ei cu copilul si tu iti continui studiile.
Eu zic ca parintii tai au o idee buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De acum nu prea mai ai ce face. O să te apuci de facultate peste vreo 2 ani.

| 1onur a răspuns:

Mai ți legătură cu soțul tău?

Păi poți să înveți Pentru facultate dacă este posibil cu bebelușul tău din câte am înțeles și din câte ai spus și la celelalte întrebări de tine ai deja 7 luni de când ești însărcinată. Decizia îți aparține ție dacă vrei și îți dorești să să fi mamă a copilului tău și al soțului tău. Dar poți să înveți și pentru facultate dacă vrei sa ai o facultate făcut.

| 1onur a răspuns:

Soțul tău s-a dus pentru tine și bebelușul vostru pa muncă din nou în străinătate? Cum te înțelegi cu soțul tău te sună soțul tău? Te caută soțul tău? Îți trimite din salariul ceva pentru tine și pentru bebeluși? Aveți planuri de viitor serios cu soțul tău? Sau totul a fost o "surpriză" pe ne "așteaptă-te" cu bebelușului de ai rămas însărcinată.

Intreb fiindcă întrebare este pusă în așa fel de parcă soțul Tea lăsată gravidă și a fugit de tine și bebelușul.

| 1onur a răspuns:

Cu ajutorul părinților tăi bebelușul tău copilul pe care îi vei da viață tu pe lumea asta și l-ai purtat în pântecele tale luni de zile va avea o educație și bănci alături de el și ai toate șansele să-ți crești un copil sănătos și frumos educată alături de soțul tău bunici lui și de tine find mama bebelușului tău și al soțului tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca altele au fost prioritatile tale in viata, atunci lasa facultatea si creste-ti copilul, ca nu este normal sa faci copii, si sa ceri altora ajutor sa ti-l creasca.
Este vremea sa iti iei raspunderea faptelor tale si sa te sacrifici pentru binele copilului pe care l-ai dorit!

| LisaJulie a răspuns:

Părinții trebuie sa te ajuta cu copilul pentru ca e nepotul lor

| Dragobeta a răspuns:

Acum intrebi? De ce nu ai intrebat inainte de a concepe copilul. Dar daca sexul a fost mai important pentru tine, acum stai si creste-ti copilul. Nu-l sacrifica pentru dorintele tale.

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi și la facultate, dacă are cine să îți vadă de copil, dacă nu, și nu te susține nimeni, va trebui să stai acasă să crești copilul și să renunți momentan la studii, cel puțin în primul an cand e bebe foarte mic