| anonim_4396 a întrebat:

am vorbit cu un baiat timp de 6 ani.l-am iertat de foarte multe ori si cred ca acum are impresia ca sunt obligata sa il iert de fiecare data.el crede ca daca isi cere scuze ranile din suflutul meu dispar.(si l-am iertat pentru niste chestii pentru care nu trebuia sa il iert. spre exemplu; inselat,vorbit urat, lovire, minciuna)voi ce parere aveti ar trebui sa-l iert inca o data?

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Salut,stii ce as face daca as fii in locul tau?
Las parasi deoarece nu meriti sa traiesti in minciuna, nimeni nu merita!
Daca el are impresia ca il ierti mereu, dovedestei ca nu esti o fata care iarta mereu.
Pune-i punct relatiei si sa vezi cum se va simti!

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

De ce ai stat pana acum? E vremea schimbarii.

| LikeABoy a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca tipul asta nu are cei sapte ani de acasa! De ce te mai chinui si suferi pentru el? Iti faci numai rau si nu e bine.E evident ca te tine ca rezerva si te inseala cu altele din moment ce stie ca tu oricum il ierti.Asa vei parea usuratica in ochii celorlalti! Eu zic ca mai bine cauti pe altcineva care sa te respecte pentru ceea ce esti! Si nu uita:pe urmatorul tau iubit sa nu il ierti pentru asa chestii gravewinking Mult succes!:*

| Her010 a răspuns:

Pai pe mine numai daca m-ar fi inselat nici nu mai avea ce discuta cu mine, dar sa ma si loveasca, asta eu zic ca era prea de tot eu zic ca ar trebuie sa il lasi in pace sa isi vada de ale lui si sa iti gasesti pe alticineva, degeaba stai cu el daa numai tu il iubesti pe el, dar el pe tine nu, eu zic sa iti gasesti pe altcineva care sa se poarte frumos cu tine si sa te iubeasca Succes! ps :asta e parerea mea.