| Neha a întrebat:

am20 de ani si prietenul meu 23. avem total 7 luni impreuna dintre care 4 locuite impreuna.de la inceput simteam ca e atras de mine se comporta frumos. La un timp in ultimele 2 luni m-a amenintat in fata prietenului sau ca ma bate si farà nici un motiv,am avut impresia ca a vrut sa se dea tare in fata prietenului sau doar pentru ca in momentul in care acela a iesit a inceput sa ma cuprinda si sa-si ceara scuze.A mai urmat si un alt caz cind m-a umilit in fata mamei sale si a surorii sale strigindu-mi sa plec in camera sa ma culc si sa nu mai ies de acolo,apoi a strigat ca ma sugruma cu cablul de la calculator,dupa care la fel a intrat in camera cind nu l-a vazut nimeni si a inceput sa-si ceara scuze caci plingeam strasnic. Ma Simt ignorata, pur si simplu nu Simt sa ma iubeasca insa nu ma lasa ba chiar m-a amenintat ca daca il las ma gaseste oriunde. Problema e ca nu-l inteleg. Nu vreau sa stau cu El din frica, n-am nevoie de altceav de la El decit de dragostea lui. As vrea un sfat de la cineva sa stiu daca e posibil intro astfel de relatie un nou inceput. E primul baiat in Viata mea cu care traesc si nu as vrea sa urmeze un altul. Ce pot sa fac ca sa readuc la viata o asemenea relatie sau macar as vrea sa stiu daca asta e posibil?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

A durat ceva pana sa ii cunosti fata adevarata, cum s-a purtat acum cu tine o va face mereu, ti-a calcat toata demnitatea in picioare. Nu stiu de ce mai stai cu el.

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca ramai cu el, viata ta asa va fi de acum incolo. Crede ca nu mai ai incotro decat sa stai cu el si se poarta ca un stapan (a se citi animal). Lasa-l, ca de schimbat nu il schimbi.

| ywar a răspuns:

Tu cred ca ai facut o mai mare crima... ai omorat in cateva fraze fara sens Limba romana! Pune mana pe carte si lasa dracului iubitii. Ai 20 de ani si timp suficient. Pune mana si scrie corect. Cat despre el, ii facem o rezervare la Balaceanca, e in afara Bucurestiului, verdeata, alea, alea...

| Retw1983 a răspuns:

E un animal nu se merita sa stai cu o astfel de persoana totusi e bine sa vorbesti cu el si sa fii sincera.
Dai un ultimatum si daca nu renunta la maniere vezi-ti de treaba.
succes

| frostxtq a răspuns:

Mi-a luat ceva timp sa descifrez groaznica ta gramatica si cuvintele fara nicio noima.
Relatia voastra a fost de la inceput destinata esecului. Chiar daca a vrut sa il impresioneze pe prietenul lui sau sa para barbat in fata mamei tale, gesturile lui nu-l caracterizeaza altfel decat ca un om slab, lipsit de caracter, un neispravit. Desparte-te de el si gaseste pe cineva care te respecta de fata cu toata lumea.

| darrio2007 a răspuns:

Da-i papucii.Nu merita.Prea putin ati fost impreuna ca sa il cunosti destul de bine.
P.S.Asa scrii tu la 20 de ani? Nu ma mira ca se poarta asa cu tine.Te crede mai slaba intelectual.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa inveti sa scrii, ca daca vorbesti la fel cred ca de asta te bate. Al doilea pas e sa ill reclami la politie pentru amenintari cu moartea si vatamari corporale si pe urma o sa ai si o viata linistita

| Alexandr a răspuns:

Nu stiu cum poti sa mai stai cu un asfel de om! Cum s-a purtat pana acum cu tine! Nu se va schimba nimic!

| MskDesign a răspuns:

Lasa-l!
Eu am 7 ani cu nevasta mea si nu i-am atins nici macar un fir de par.

| PeFuga a răspuns:

Buna!
1. Scrii ca naiba
2. Daca numai dupa cateva luni a inceput sa se poarte asa, sansele sa se schimbe in sensul dorit de tine sunt intre zero si nule. E evident ca el este posesiv si violent si nu va trece mult pana sa-ti scape o palma, apoi 2-3, apoi nici scuze nu o sa isi mai ceara... Partea rea este ca dupa cum te vad nu ai sa pleci de acolo, desi asta ar fi solutia cea mai buna pentru tine daca nu vrei sa fii manipulata emotional urmatorii ani din viata ta... Ar trebui sa iti faci curaj si sa iei o decizie pentru binele si siguranta ta, dar fara a face compromisuri de dragul sentimemtelor tale pentru el.

| Neha explică:

Vorbeste rusa cineva din voi?