| BBEgirl a întrebat:

Anterior am povestit de prietenul meu cel mai bun, ca ne stim de 1 an jumate, ca ne intelegeam super bine si ca a venit cu ideea de a fi impreuna, dar ca dupa o saptamana, in care nu s-a intamplat nimic de genul certuri sau altceva negativ, a decis sa revenim la stadiul de foarte buni prieteni pentru a nu strica relatia de amicitie. Am acceptat decizia lui pentru ca tin mult la el ca si prieten dar apoi nu mi-a mai raspuns la mesaje, m-a sters din lista de prieteni si se comporta de parca nici nu exist. Niciodata in acest an si jumatate si in saptamana in care am fost impreuna nu ne-am certat, nu au existat contradictorii, din potriva mereu l-am ajutat sa treaca peste anumite probleme, am fost langa el, l-am sprijinit asa cum am putut si acum nu mai exist pentru el, asa dintr-odata. Inainte de asta mi-am certut si scuze de la el, ma simteam prost sa il pierd ca si prieten si nimic. Oare de ce a reactionat asa?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Ceea ce ai tu in suflet se cheama: "a fi indragostit" si asta trece greu, mai ales daca nici nu ai niste raspunsuri la ce te framanta! Eu te sfatuiesc sa lasi timpul sa treaca si lupta sa fii tare! Nu-l mai cauta, nu-l mai suna etc. - daca inca simte ceva pentru tine (chiar si "amicitia" asta) te va cauta el, dupa ce va fi incheiat treaba sufleteasca pe care o avea cu tine, cu el sau cu lumea. Pana atunci, tu vezi-ti de viata ta si iesi cu prietenii tai in oras, citeste, munceste cu spor la ceea ce ai de facut si nu te gandi numai acolo. Sunt sigura ca esti draguta si altcineva te va remarca; nu poti astepta la infinit un tren ce nu opreste in gara in care tu esti. Nu vrei sa fii fericita?

4 răspunsuri:
| Johnd94 a răspuns:

Highschoolinamerica, mai bine de atat nu putea spune nimeni.

| Haggerty a răspuns:

Salut, nu te-ai gindit ca poate si-a gasit o noua priena? Poate l-ai plictisit, poate nu esti genul de fata pe care el si-o doreste...Pot fi diferite motive de ce sa nu-l intrebi? Poate doar avea nevoie de cineva in acest timp si te-a folosit. Gindeste-te! Si sper sa iei decizia cea mai buna pentru tina.

| fabiola a răspuns:

Despartire eleganta!

| Zenithf a răspuns:

Nu esti genul lui. El este baiatul mai puslama, trecut prin toate, dupa toate experientele rele din trecut s-a bucurat cand a cunoscut o fata diferita de toate spoiturile cu care a umblat inainte, si-a facut ganduri ca ce frumos o sa fie cu tine...
Dar nu a fost asa, pentru ca el apartine altei lumi. Si-a dat seama ca lucrurile nu o sa mearga, si decat sa te faca sa suferi, a zis ca mai bine dispare din viata ta.
Bucura-te ca a fost asa, si ca a tinut la tine atat de mult incat nu a vrut sa iti faca rau.