| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare.Este un baiat la mine in clasa de care-mi place. E genul mai misterios.Nu prea zice ce simte.As vrea sa-l fac sa ma placa, dar este inabordabil cu orice fata.Ma puteti ajuta?

Sfaturi...

7 răspunsuri:
| ruxybelle a răspuns:

In primul rand nu poti face pe cineva sa te placa daca el nu te place :d ...asta trebuie sa vina de la el... nu trebuie sa te prefaci in fata lui trebuie sa fi exact cine esti tu de obicei!

| Black a răspuns:

Pai... fa tu primul pas, petrece cat mai mult timp cu el... fii prietena lui(imprieteneste-te cu el), Iar cand simti ca s-a format o legatura intre voi daca el ezita, fa tu primul pas tongue
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii spui ce simti pentru el si atunci va crede in tine. dar el te place? daca nu imi pare rau de tine

| tereza a răspuns:

Nici nu va spune ce simte. Inca nu gandeste asa cum gadesti tu, lumea lui e cumva mai in urma decat a ta si ar fi cazul sa mai ai rabdare sa il lasi sa te descopere. Fa ceea ce ai de facut si lasa planul asta deoparte. Sa te placa... mai vezi dincolo de chestiile asta de revista.
Citesc zilnic intrebarile si raspunsurile de aici si din alte locuri si am impresia ca filmele americane si telenovelele ne-au acaparat. Oameni buni, hai sa fim ceva mai originali, mai liberi, sa invatam sa ne iubim pe noi si sa lasam libertatea celui de langa noi. Cum sa fac sa ma placa? cum sa fac sa faca nu stiu ce? Chiar avem impresia ca putem controla oamenii? ca putem stapani ceea ce ani la rand nu a putut stapani nimeni? de unde atata graba si lipsa de rabdare? de ce nu incercam sa vedem mai mult decat partea asta de pronire de egoism- nu cunosc nimic, nu imi pasa de nimic decat de ce vreau eu simt eu mi se pare mie. Hai sa invatam sa ne bucuram iar de viata si de cei de langa noi si nu pe scurtatura ci pe calea frumoasa si draga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea mai intai asigurate ca iti place cu adevarat sa nu regreti dupa.in caz ca esti SIGURA ca e baiatul potrivit pentru tine ai putea sa faci tu primul pas. Sa sti ca atunci cand iti place de un baiat niciodata nu iti vei da seama daca el te place sau nu doar in caz ca nu iti zice ba din potriva te vei descuraja singurawinking insa nu trebuie sa iti pierzi sperantele atragei cumva atentia de exemplu daca zici ca e la tine in clasa inseamna ca sti ce ii place insa daca nu intreabai pe prietenii lui adevarati si buni ce ii place si incearca sa ii atragi atentia discutand cu el despre ce iti place dar sa nu cumva sa te transformi in ce ii place lui si tie nu prea ca ai face O MARE GRESEALA. Sper din suflet sa te ajute aceste sfaturi>big grin

| tisha a răspuns:

Gen Twilighthee hee vezi filmulhee hee

| psihox a răspuns:

Ce-ar fi sa-l investighezi un timp, fara sa-si dea seama?