| ankyamalia a întrebat:

Buna as avea si eu nevoie de niste sfaturi si de cineva care a trecut prin asa ceva.am 25 de ani si am un baietel de 2 ani problema e ca sunt insarcinata din nou dar nu ma mai inteleg cu partenerul deloc si nu stiu ce sa fac sa fac avort sau nu eu las tine da nam sprijin din partea nimanui daca il tin va trebuie sa continui relatia aceasta esuata va rog miste sfaturi multumesc.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu, după mintea aia extraordinară pe care o deții, crezi că e mai bine să îi iei șansa la viața decât să îl dai la o casă de copii în urma unei idioțenii negândite creată de prostia aia mare din căpșorul tău? Sunt extrem de mulți copii care ajung foarte bine, chiar și așa și ajung fericiți mai încolo. Chiar și așa sunt familii, unde poate fi chiar și un singur părinte, care cresc câte 7 copii în condiții precare deci nici așa nu ai avea nicio scuză. Oricum nu prea pari o persoană cu suflet și pari sub orice critică. O persoană cât de cât normală care are un nivel de moralitate acceptabil nu s-ar gândi la o asemenea faptă. Rușine.

| Doub a răspuns:

De ce l-ai mai facut?

| SkyPilot a răspuns:

Daca faci avort, vei regreta toata viata. Ti-o spun nu ca sa te conving ci pentru ca stiu cazuri.
Nu ai alta familie care sa te ajute? Nu poti avea o discutie cu partenerul ca sa reintrati in normalitate? Poate chiar sa reprindeti flacara? Ca vad ca la pat va intelegeti binisor happy

| StefanKogut a răspuns:

Pai tu vrei sa faci un copil pe care sa-l pui intr-o familie in care lucrurile vor sta din ce in ce mai rau, de ce sa-i faci una ca asta? Nu spun ca ar trebui sa intrerupi sarcina ci sa termini relatia, daca lucrurile stau prost si nu au nicio sansa de indreptare, desigur asta nu e o decizie de luat pe nemestecate, dar daca e cum zici tu atunci, termina relatia. In privinta sarcinii numai tu poti decide.

| Me01 a răspuns:

Buna. Sotul tau ce isi doreste, sa pastrezi sau nu copilul? Daca faci avort o sa fie intelegere? Daca nu faci o sa va certati in continuare? E greu cu innca un copil mic si in acelasi timp sa nu va intelegeti, de ce stai cu el? Sa suferi toata viata, mai bine singura si suferi o luna, 2, un an... Si dupa o sa fi linistita. Copilul tau iti va da putere sa treci peste toate si sa fi puternica.

| Bonda_Ionel_1960 a răspuns:

Categoric avort. Nu mai ezita scapa de partener. Cu un singur copil ai mai multe sanse sa faci o alta relatie

| ankyamalia explică:

Eu n-am vrut sa raman insarcinata dar asa s-a intamplat oricum sunt pe partea sa nu fac avort mai mult la mine familia imi spune ca ma ajuta dar doar cu copilul actual nu si cu acesta