| LastChanse a întrebat:

as dori sa ii fac un cadou prietenei mele( de fapt fostei prietene)

Noi aveam o relatie la distanta. si incet distanta ne-a indepartat cu cateva zile in urma am aflat ca a revenit la exul dinaintea mea ca era din zona ei. ei s-au iutit si ei i-a placut de asta a ales ramana cu el. dar eu vreau sa ii arat ca sunt mai bun ca el(nu-mi place sa ma priveasca cineva de sus)

Vreau sa revin la ea un Cadou ar fi superb. si ma gadeam la un ursulet i plac mult ursuletii dar nu am mai facut un cadou ce sa pun in el?
sa nu deschida cutia si sa fie numai un ursuletbig grin
( o scrisorica de asta ma ocup eu dar nu strica un model pentru un plus de inspiratie)

Cel mai bun Raspuns primeste FUNDA (oricum va multumesc tuturor)

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Daca ea a decis asa, cred ca nu poti s-o " cumperi" cu un cadou, chiar si frumos sau scump, eventual dor daca ea este materialista. Mai e o problema, legata de orgoliu. Vrei sa-i dovedesti ca esti mai bun decat celalalt, sau tu chiar o iubesti? Poti totusi sa-i trimiti ceva "de suflet", fara sa afle prietenul ei. Un disc cu o melodie care va leaga, o carte despre prietenie, ceva pe care sa gravezi sau sa scrii numele tau, ceva simbolic. Tu o cunosti mai bine.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stai putin... aveti o relatie la distanta, si ea acum s-a impacat cu fostul care sta in zona ei? Eu as zice sa te mai gandesti un pic... Eu cred ca "se impacase" cu el din vremea cand era cu tine. Sfatul meu ar fi sa lasi naibii prostiile cu ursuleti si sa mergem sambata la o bere in oras. Daca-mi lasi adresa de mail te contactez eu.

| Gizăz a răspuns:

În întrebarea ta citesc motivul pentru care te-a lăsat. Multe femei îşi bat joc dacă eşti de treabă. Lasă urşii şi trezeşte-te la realitate. Nu mai face atâtea compromisuri pentru o singură femeie pentru că nu se merită. Du-te şi îmbată-te, umblă cu altele şi găseşte-ţi o ocupaţie. Nu ai puţină mândrie de bărbat în tine? Lasă şi relaţiile la distanţă pentru că sunt nişte aberaţii. Partea cu „la distanţă" se termină la un moment dat şi de cele mai multe ori rău. Găseşte una care să te aprecieze pentru cine eşti.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Buna idee.Cu ocazia asta ii arati ca esti un fatalau cu care si-a pierdut timpul.Bai,ala i-o trage si tu ii trimiti ursuleti? Fii cuminte! Las-o balta!

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Pai, ca sa ii arati ca esthy mai bun ia un ursuletz flori mai ales trandafirii, te duci la tipografie daca vrei si faci ce mai frumoasa scrisoare, apoi daca esthy boss si ai bani poti sa ii cumperi ceva de imbracat sau sa o intrebi pe ea ce siar dori fara sa dai de inteles ca vrei sa ii iei un cadoui. fundita?

| Derye a răspuns:

Esti mai bun decat el?

Daca esti, nu trebuie sa'i arati, ar fi trebuit sa stie ea singura deja.

| LastChanse explică:

E distanta... si i-am gresit d multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci vrei o scrisorica, okbatting eyelashes
Draga altuia,
Stiu ca relatia noastra s-a incheiat de mult, cam de atunci de cand deschideam eu sifonierul fara sa ma descalt mai intai, aveam umerii vineti din cauza barbatilor de ieseau din scara blocului si mai mai sa ma calce in picioare si ne loveam unul de celalalt.Atunci am aflat ca tu ma...(pui doua picaturi de apa pe hartie si la sfarsit, "...esti)" si ai pe altii.
Iti trimit acest ursulet cu chip hidos ce-i va taia erectia fostului-actual, apropo, ursuletul nu are fustita sau rochita, e de fapt o centura cu TnT cumparata de pe ebay, nu incerca sa fugi spre geam caci m-am gandit si la asta si etajul 10 nu e suficient ca sa-ti zdrobeasca sufletul de gheata.
In timp ce numeri tic-tac-urile de la ceas hai sa ne amintim ce frumos ne-am distrat noi si cam ce avem sa ne povestim unul celuilalt.Mai tin minte cand te-am scos la picnic si te-a apucat durerea de burta, repede ai fugit in boscheti dar nu asa repede ai revenit, ai venit din boscheti dupa doua ore si am mai aflat ca esti si gravida. Dar nu-i nimic te-am iertat si atunci, apoi la biserica cand te-ai pus sa bei tot vinul de impartasanie si cereai nr de telefon la preoti si calugari de parca eu n-as exista sad
Am fost la film sa-l vedem in 3D, nu stiam eu de la ce vine acel 3D, erai tu Diana si inca 3 baieti acoperiti si nevazuti in baie. sad
Imi e dor de aroma parului tau, dar nu-i nimic imi va aduce explozia in zbor o bucatica din tine in urma detonarii, iti mai aduci aminte cand am fost la Zoo si ai inceput sa razi de performantele mele sexuale, mi-ai zis: "vezi si leul poate macar 15 secunde", devenisem atractie principala in parc de parca si aia mici incepusera sa inteleaga tainele sexului.
Acum in incheiere astept sa vad spectacolul de artificii, te-as fi ars pe rug dar iar veneau vecinii si credeau ca fac gratar... bum.
P. S. daca ai fi avut creier, as fi ales o cale mult mai usoara...tortura.

| RMihai a răspuns:

Ma da tu esti feminin rau, lasa fetitismele daca vrei suno vezi ce mai face cum o mai duce asa din respect si cauta pe altcineva care sa fie mai aproape de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ii dai un ursulet, vei fi papagalul. :)) http://sp2.ro/019926

| Zenithf a răspuns:

Cum v-ati despartit? Singurul lucru ce ar merge ar fi sa-i trimiti o scrisoare de adio, ceva de genul "La Steaua" lui Eminescu: "Tot astfel, cand al nostru dor...".
Nu are rost sa te sfarmi pentru mai mult.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Ursulet?
nu!
asculta, cumpara. i ceva finut tip o bratarika, ceva nici f. scump, ceva finut. asa vezi ca daca fata este desteapta si tine la tine, asa aprecieze.

daca nu este o dobito.aca si jumatate fara suparare.

p. s vrei sa. i arati ca esti mai bun decat el? tu esti deja, doar trebuie sa crezi in tine, si repet. daca este fata desteapta, asa.si de. a singura seama. asa vezi.

scrisoriile? mmmhmm... pti sa. i cumperi un lant. cu iniziala tah, ca sa.si aminteasca mereu de tine, sau nu stiu un inel, ceva mik si frumos ( argint, se poarta f. mult).

bafta frate! xd

| Sin a răspuns:

Ea are pe altcineva, tu esti la km distanta de ea si nu poti sa fi langa ea cand are ea chef.Nu are rost sa te mai chinui.Nu mai alerga dupa ea ca relatia tot la distanta va ramane, de ce sa mai dai si bani pe cadouri degeaba? La sfarsit tot la asta se va ajunge.

@BellaRagazza007
Esti materialista?
Cum adica, sa-i cumpere o bratara, ceva mai scump, ca daca e desteapta si tine la el(chipurile) se va intoarce, daca nu e o idioata?
Pentru ce sa se intoarca? Pentru el sau pentru amarata aia de bratara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.fungift.ro/......c-0-p.html

asta e perfect :D :D:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga altuia laughing rolling on the floor bestiala faza
apropo cu cadou dinainte ii rati ca nu iti pasa daca ea e cu altu, si inca ceva nu te piveste nimeni de sus tu te simti asa