| Bastanul2018 a întrebat:

as dori sa imi spuneti(in cazul in care se poate) cum ii pot spune unei fete ca o plac intr-o maniera placuta fara a fi jenant si pt mine si pt ea. multumesc!

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Lasa-i un trandafir pe geanta si da-i de inteles prin priviri sau zambete ca tu ai fost. Daca reactia nu e pozitiva, iti vezi de treaba mai departe.
Daca nu vrei sa risti public, lasa-i un mesaj pe Facebook sau telefon, ca e frumoasa sau ca ii sta bine nu stiu ce, in functie de reactia ei iti vei da seama daca sentimentul e reciproc.
Sau roaga o cunostinta comuna sa-i spuna ca si cum tu nu ai stii nimic.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa o scoti la intalniri, sa va cunoasteti mai bine, si pana nu primesti semne clare de interes macar din partea ei sa nu-i spui fiindca veti pica exact in ce nu-ti doresti, o atmosfera penibila.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Vorbesti cu cineva din anturajul ei.

| Bastanul2018 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi

| Aryana112 a răspuns:

Vorbeste cu cineva de care esti sigur ca ii va spune. Mie si baiatului de care imi place asa ni s-a intamplat. Cineva vazuse in telefonul meu poze cu el iincadrae in iinimioare si i-a spus. El mi-a scris le Facebook si m-a intrebat daca il plac insa eu tot nagam asta pana mi-am facut curaj si i-am spus adevarul si ghici ce? Mia spus ca ma place pe mine si pe inca una dar totusi nu e prea placut sa stiu ca inca nu e hotarat. Inca astept raspunsul lui.