| StereoLove a întrebat:

As dori sa stiu daca o minora de 14 ani se poate prezenta la un medic ginecolog pentru consult fara parinte sau tutore. Este confidential sa mergi la medicul ginecolog? O prietena foarte buna de-a mea vrea sa faca un control la ginecolog dar fara sa afle mama sa. Cam cat ar costa consultatia? Va rog sa imi raspundeti sincer sad. O zi buna la toti

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Conform legii, minora trebuie sa fie insotita de parinti. Multi ginecologi incearca sa ajue cat mai multe paciente si mai consulta minore fara acordul parintelui. Dar o fetita de 14 ani nu prea cred, fiindca sunt atatea riscuri. Dezvirginarea unei copile de 14 ani este infractiune oricum ai lua-o, la 14 ani nu are discernamant si barbatul respectiv a violat-o profitand de lipsa ei de maturitate si de imposibilitatea de a intelege ce inseamna relatiile sexuale. Asadar, eu daca as fi ginecolog, as anunta imediat politia.

mira
| mira a răspuns:

Minora trebuie sa fie insotita de un parinte la o astfel de consultatie.Graabeste-te.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La 14 ani trebuie mai mult ca sigur sa fie insotita de parinte sau tutore. Dupa varsta de 16 ani se mai accepta, dar la 14... nu...

| ing. a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar trebuie sa mearga insotita.sad

| cristi27 a răspuns:

Consultatia costa din cate stiu de la prietena mea in jur de 40 de lei, dar nu cred ca poate merge fara parinti, mai intereseaza-te dar nu cred ca poate

| Encore a răspuns:

Nts nts nts sigur pentru prietena?
In fine ce-a facut, n-a folosit prezervativ?
Cred ca poate...

| cristina_6456 a răspuns:

Poate merge la un plening familial este tot ca la ginecolog consultatia este 50 lei trebuie sa duca copie dp buletin si carnetu d note cu stampila si nu trebuie sa fie insotita de parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vb despre tine nu? t. prea mult si ai pierdut sirul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La medicul ginecolog tr sa te duci obligatoriu cu parintele si consultarea nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brigaela da de la ce ani te ai dizvirginat parca esti bunicmea sa moara vaca meabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consultatia e 50 lei si trebuie neaparat sa fie insotita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E minora in primul rand si nu se poate decat cu mama sa sau tatal ei te mananca puscaria daca ai sparto de fata mare cumetre

| annisy a răspuns:

Minora trebuie sa fie insotita de o persoana majora care sa garenteze oarecum pentru ea. o consultatie nu stiu exact cat costa dar te poti interesa. poti merge cu o prietena majora .cineva de 18 ani.bafta...