| Pufuleatza a întrebat:

Buna as vrea sa imi spuneti si mie ce sa fac. : de aproape 1 luna a un prieten`. dar este plecat in alta tara`.si acum de cateva zile am vorbit cu el despre anumite chestii de viata ...insa de 2 zile s-a cam racit fata de mine. nu mai vorbeste cum vorbea inainte este putin mai schimbat. si nu stiu din ce cauza`. l-am intrebat ce este cu el si mi-a spus : nimic. insa asa spun cam toti baieti... ma poate ajuta cineva si pe mine? nu stiu ce sa fac`...sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca ti-a zis ca nu are nimic poate asa e... poate este confuz in legatura cu sentimentele care le are fata de tine, poate e ocupat acolo unde e plecat, depinde de relatia care o aveti, cum v-ati inteles, o luna nu e chiar asa mult, depinde cat timp ati petrecut impreuna...nu i lstresa, ca daca tine la tine, tot el te va cauta, bafta.

7 răspunsuri:
| byenkutzyk a răspuns:

Pai daca el nu ti-a spus ce are, atunci nici noi nu stim ce ar putea sa aiba... Tu il iubesti? El a inceput sa tina la tine intr-o luna? Poate ca sentimentele lui nu sunt atat de puternice ca ale talehappySi in plus e doar o luna... N cred ca e atat de mult... Daca nu ati petrecut atat de putin timp impreuna poate ca pentru el nu a insemnat mare lucruwinkingPoate ca a insemnat doar pentru tine...Eu zic ca acum daca tot a plecat in alta tara e mai bine sa il uiti ca poate atunci cand se va intoarce poate ca nici nu o sqa isi mai aduca aminte de tine... Daca de acum e rece cu tine pai mai tarziu cum va fi? Cald? Nu cred... Daca te placea atat de mult cand a acceptat sa fiti impreuna insemna ca trebuia sa te fi placut mult... Dar se pare ca nu prea...happyDeci uita-l ca nu ai de unde sa stii ce face el pe acolo... Poate ca a si gasit pe vreuna de e asa rece...Sau poare ca are probleme...Nu stiu ce sa zic...Astea ar cam fi...Mai intreaba-l si vezi ce rezolvi... Daca nu rezolvi nimic atunci lasa-l! O sa gasesti alti baieti mult mai buni! Succes! Sa iubesti si sa fi iubita!love struck...kisskisskiss

| byenkutzyk a răspuns:

Scz..."Daca nu a-ti petrecut atat de mult timp impreuna"...big grin

| Dara a răspuns:

Poti avea rabdare sa vezi ce se intampla mai departe. E posibil sa aiba cateva probleme personale despre care nu iti poate vorbi sau nu indrazneste. Incearca sa fii mai detasata si nu mai pune la suflet orice amanunt.

| cristinika a răspuns:

Buna, in primul rand sunteti la inceput, in al doilea rand el este plecat, el acolo nu te-ai gandit nicio clipa ca mai poate avea pe cineva? Mai intai intereseaza-te daca este singur facandu-i o propunere de genul sa te ajute sa iti aseasca ceva de munca la el. Daca te evita e clar ca nu il mai interesezi...bafta

| bebe a răspuns:

Cred ca nu a luat totul in serios e prea putin timp si mai ales distanta desparte uneori si o mare iubire

parerea mea, pup si ai grija ce faci

Răspuns utilizator avertizat
| Dee a răspuns:

Pufuleata...si eu am un prieten in alta tara, dar eu l-am si testat, m-am dat drept alta fata si am vazut ce fel reactioneaza...straight face iti dai seama ca nici mie nu mi-a venit bine, dar nu te incurajez si pe tine sa faci asta.Incearca sa afli daca are pe cineva acolo, mai multe chiar nu as sti cu ce sa te ajut.straight face