| Catiii a întrebat:

Buna

as vrea sa ma ajutati cu ceva: am stat cu un baiat cam 1 an iar relatia s-a terminat acum 4 luni.am fost de acord amandoi ca relatia ar fi trebuit sa se termine pur si simti pentru ca nu mai exista nici o scanteie. el a inceput sa ma barfeasca in primele 2 saptamani cand ne-am despartit iar dupa ce am vb cu el sa inceteze odata sa ma barfeasca si ca daca nu mai suntem impreuna sa nu mai fim prieteni(pentru ca eram amandoi din aceiasi gasca de prieteni.si eu il cunosteam de 3 ani) el a inteles ca nu trebuie sa mai faca ce a facut si sa potolithappy

el sia gasit o iubita cu care sta de o saptamana(se cunosc de 2 saptamani), dar e ciudat pentru ca de cand a inceput sa stea cu acea fata a inceput sa stea mai mult pe langa mine, face tot posibilul sa il bag in seamna si se poarta mai frumos cu mine decat cu celelalte fete chiar si decat fara aceeastraight face

s-ar putea ink sa aiba niste sentimente fata de mine? sau doar ca sunt o prietena foarte buna(pentru ca ma intelegeam si inainte de a sta cu el foarte bine)?

daca ii place de mine ce ar trebui sa fac? pentru ca eu inca tin la elhappy (iar fata aceea am cunoscuto si eu acum 2 saptamani si ma inteleg bine cu ea dar ink nu e prietena mea...)

deci va rog daca ink ii place de mine: sa ii spun ca il plac si ca as vrea sa stau cu el iar.si chestii din astea? sau nu merita?sad

dau funda la rasunsul care ma ajuta cel mai mult!:X:X

Răspuns Câştigător
| cal3star a răspuns:

Buna. Eu sunt baiat, uite cum privesc lucrurile din perspectiva meabig grin
Deci in primul rand eu cred ca ai putea sa te duci la el sa ii spui ca inca mai tii la el, pentru ca relatia dupa parerea mea a fost una de lunga durata.
Daca tu chiar "crezi" ca acum fiind cu aceea fata si sta mai mult cu tine, e de treaba etc, probabil incearca sa te faca un pic geloasa ca sa il placi mai mult sau ar putea fi un motiv sa te enerveze.
Daca tu i-ai dat papucii e a 2-a varianta.
Daca el ti-a dat papucii e prima varianta.

Raspunsul a fost cum il gandesc eu, nu ma iau dupa altii!
Merit funda?

8 răspunsuri:
| YourDailyApple a răspuns:

Pai si nu tu ai spus ca nu a existat nicio scanteie intre voi? De ce ar fi lucrurile diferite acum? Parerea mea este ca amandoi sunteti cam nehotarati si aveti inca unele nelamuriri in ceea ce va priveste relatia ( sau fosta relatie ), asa ca ar trebui sa va clarificati.

| lays a răspuns:

Pai fa ceva sa-i aprinzi inimioara.sa fie scantei. fa-l sa se indragosteasca din nou de tine, si atunci cand va veni sa se impace cu tine(o va face sigur)tine-l pe jar.fii cea mai dulce si totodata sexy tipa, fa-l sa moara dar nu ceda. fa-l sa te doreasca.sa te vrea el inapoi.singura solutie este ceea ce lipsea dintre voi:scanteia.esti fata, pune-ti in aplicare farmecul. fa-l sa ingenuncheze in fata tatongue potihappybafta:*

| lays a răspuns:

App, sa nu crezi ca vb aiurea. m-am despartit de iubitul meu pentru ca isi dadea mesaje cu una, numai dulcegarii. dar inainte sa-i zic ca stiu m-am purtat cel mai frumos posibil, i-am oferit tot ce a vrut, a fost totul perfect.era mirat si elstraight facefaceam multe lucruri d'astea si inainte dar acum mai mult ca niciodata am incercat sa nu dau gres cu nimic.am facut toate astea pentru a regreta pentru ce a facut. i-am zis ca stiu si i-am dat papucii. ce a facut? flori, iertare in genunchi, si alte zeci de gesturi.nu am varsat nici o lacrima si l-am facut sa moara dupa mine.imi dadeam mesaje cu un tip care ma placea.era ingrozitor de gelos daca pot zice asalaughing)si a mers...acum e sfant. pune-l cu botu' pe labe.sunt ei niste duri.barbatii dar pana la urma sunt niste jucarii de plastilinahappy

| Catiii explică:

Ms pentru toate raspunsurile si mi-a fost foarte greu sa aleg un raspuns castigator:*

| simina a răspuns:

Draga mea o sa inveti cu timpul ca un barbat macar la inceput trebuie sa te iubeasca si sa fie innebunit dupa tine, altfel e timp pierdut. Nu-ti mai pierde timpul cu el, viata e scurta si e lumea plina de barbati mai ales ca undeva e unul special pentru tine, nu-l rata intr-o relatie fara rost din tinerete, mai asteapta sa vezi ce o sa fie

| g3orgiana16 a răspuns:

Pei incearca sa vb cu el intre patru ochi si... spune-i ce simti pentru el... sper ca te-am ajutat:*

| Malo a răspuns:

Buna KiTTy. Si eu am fost pus odata intr-o situatie asemanatoare cu a ta asa ca te sfatuiesc sa te gandesti bine la ce ai de facut deorece tu sigur ai avut un motiv bun ca sa nu mai stai cu el sau chiar mai multe. Scanteia de care vorbesti creaza o relatie dar nu o si desparte. Eu cred ca sunt mai multe aici. Asa ca gandeste-te bine la ce faci. Si ca sa iti raspund la intrebari. Nu, nu cred ca mai tine la tine din moment ce sta cu alta. cel putin nu cum crezi tu. Sfatul meu e sa ramaneti priteni daca zici ca va intelegeti bine pentru ca prietenia e cea mai de pret si poate dura o viata intreaga. Sper ca ti-a folosit raspunsul meu si iti urez multa bafta. Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu ce varsta ai dar un om care petrece alaturi de tine un an nu poate sa te uite in 2 saptamani, insa la ceea ce tu ai scris eu cred ca nu te-a iubit niciodata automat ce te-a barfit eu zic sa-ti vezi de viata ta ca ai timp de prieteni si iubitii o viata ...nu se termina lumea la un baiat asa ca capu sus si daca el te-a barfit incearca sa nu mai cauti loc de impacare pentru ca lupul isi schimba blana dar naravu ba...imi pare rau de tine dar chiar nu te iubeste odata ce tea vb la prietenii