| Illideisee a întrebat:

Buna as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un sfat orice.
Acun 7 luni am ramas insarcinata in 6 sapt!
Dar din cauza greturilor prea mari n-am mai
rezistat si am ales avortul!
Imi doream atat de mult un bebe! Asa ca m-am gandit ca daca mai incerc o data! Caci poate n-o sa mai fie la fel! si poatr o sa rezist greturilor! dupa 3 luni am ramas iarasi. dar la fel am ales internarea in spital! fiindca am fost deshidratata! Iar dupa 2 zile! imi venise pete de sange acum scuze ca spun asa! m-am speriat si i-am spus dr. Ginecolog mi-a facut un ecograf! si mi-a zis ca placenta imi era desfacuta! si de acolo imi venea sange m-am speriat ft tare pentru bebe,,! sa nu pateasca cv dar dr mi-a zis ca o sa pierd oricum cand o sa am sarcina mai mare! asa ca am ales din nou avortul cu totu ca eram ft suparata simteam ca se doboara lumea in jurul meu! acum au trecut 2 luni de la al 2 lea avort! si acum 3 zile am avut un contact sexual neprotejat dar as vrea sa imi spuneti care stiti si care ati trecut prin asa ceva oare s-ar putea sa am din nou aceleasi probleme va rog!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am avut sarcina toxica 9 luni si am adus pe lume natural, un baiat foarte sanatos.
Deci, cu sarcina toxica nu moare nimeni, trebuie doar s ate stradui sa duci sarcina pana la capat si sa eviti sa mai faci avorturi, ca intr-o zi nu vei mai putea face copii deloc.
Dumnezeu iti da, dar cand vede ura cu care-i dai afara, la un moment dat te lipseste de bucuria de ai mai avea.

| Illideisee explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca asa e dar eu n-am putut rezista. oricum regret nespus si imi pare rau dar acum incerc sa raman iar si orice ar fi n-o sa mai fac avort pentru nimic in lumee. fiindca ma doare sufletu sa stiu ca am facut asa ceva cu totu ca nu am facut-o intentionat e un sentiment groaznic

| mihai69 a răspuns:

Nimeni nu poate ști asta.
Dar în locul tău aș căuta înainte să mai rămân vreodată gravidă un medic capabil să mă facă să am o sarcină suportabilă și pe care s-o pot duce la termen. Pentru că e posibil să fie nevoie de analize mai amănunțite, de ceva tratamente prealabile, și abia apoi să poți face și tu un copil ca restul lumii.

| Clorox a răspuns:

Nimeni de aici nu poate sa dea un raspuns concret, cel mai bine este sa te consulti cu cineva care are experienta in domeniu.

| DeeaMarry a răspuns:

E prima data cand aud un astfel de caz, adica greturile sa te faca sa avortezi, desi iti doresti un copil. Ai ajuns la spital din cauza asta?

| Illideisee explică (pentru DeeaMarry):

Daa am fost si internata fiindca aveam sarcina toxica am stat 2 sapt internata dar degeaba. tot asa eram in plus aveam si placenta rupta

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Probabil datorita avorturilor la scurt timp unul de altul sa ai cateva probleme si e mai bine sa ceri sfatul ginecologului ca sa numai treci prin experiente neplacute si sa ajungi in situatia sa nu mai poti avea copii. Si greturile se putea ameliora, daca nu erai in pericol tu si bebe nu trebuia sa faci avort dar tu stii mai bine.

| Illideisee explică (pentru Goddess23):

Multumesc da oricum o sa merg sapt asta la un control doar ca ma tem sa imi zica ca poate o sa am cv sau n-o sa mai pot ramane insarcinata