| Giuliana_Stan_1991 a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu, cum este sa ai un fratior (bebe) trebuie sa vina maine de la maternitate.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Mult zgomot, plânsete la orice oră pentru cam 2 ani, scutece care miros îngrozitor, vomă, mai mult zgomot. Posibil să trebuiască să înveți să schimbi scutece. Eu nu am putut că îmi venea să vomit instant la 14 ani. Ocazional va face bebe ceva adorabil.

3 răspunsuri:
| omglily a răspuns:

O responsabilitate.

| Tpuist a răspuns:

E frumos să ai un frate/o soră că ai cine să te ajute, dar dificil în primi ani până crește.

| Doja a răspuns:

Si mai importanta este sa intelegi ca parintii vor avea nevoie sa se concentreze pe copil cativa ani buni... timp in care ve vei simti neglijata.

E un lucru normal, si trebuie sa intelegi ca nu o fac pentru ca nu te iubesc, ci pentru ca ala micu' e vulnerabil. si asa s-au purtat si cu tine cand te-ai nascut.

Multi copii capata o forma de gelozie pe fratii mai mici pentru ca nu inteleg