| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa il fac pe baiatul pe care il iubesc sa simta ca are nevoie de mine (e colegul meu de banca) si sa simta ceva special pentru mine, ce nu simte pentru alta fata (el zice ca tine la mine dar nu stiu cat de adevarat este)

DAU funda pentru cel mai complet raspuns!

6 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Nu poti sa il faci sa te iubeasca, dar daca el spune ca tine la tine, trebuie sa te gandesti bine in ce fel.E posibil sa te considere o sora, o buna prietena, sau sa aiba chiar un interes mai mare pentru tine.In cazul in care isi doreste ceva mai mult dar nu face nici un pas, e foarte posibil sa fie timid. Poti sa incepi chiar tu, daca doresti sa iti asumi acest lucrul.Fa-l insa cu delicatete, sa nu para ca vrei sa "sari" pe el.Incearca sa afli ce ii place, daca sunteti colegi de banca, cred ca va cunoasteti destul de bine.Aveti interese comune? Incearca sa ii arati acest lucru, sa vada ca va potriviti. Daca simti ca se creeaza o legatura si ai destul curaj pentru a face asta, poti sa il inviti in oras. Ceva simplu, nu sa se sperie.In parc, la un suc, poate el e bun la o materie la care tu ai probleme, cere-i ajutorul. Ceea ce iti doresti tu, si anume sa simta pentru tine ceva unic, se realizeaza in timp, si anume daca voi veti ajunge sa aveti o relatie de durata, in care sa va sprijiti si respectati unul pe celalalt.Mult succes!

| Tania a răspuns:

Pai nu stiu daca trebuie sa faci tu ceva, asta vine din interiorul lui.

| winter a răspuns:

Dai un pupic si vezi ce zice sau vezi cum reactioneaza. daca te imbratiseaza inseamna ca simte ceva pentru tine

| 1004 a răspuns (pentru winter):

Dar nu poate sa-l pupe dintr-o data!

| toxicgirl_8858 a răspuns:

Dar tu iai spus ce simti pentru el?

| toxicgirl_8858 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te comporti in asa fel incat sa.l atragi langa tine sa deveniti priteni.Chiar daca nu poti sa ii impui sa te iubeasca poate reusesti sa fiti impreuna si atunci sigur o sa simta ceve pentru tinebatting eyelashes