| ynna93 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva.am o prietena foarte buna si ea este impreunacu un baiat de un an si ceva parintii nu sunt de acord si o bat mai mereu am vazut ca are si cateva urme.straight face. ea imi tot povesteste ca vrea sa mearga la politie daca mai da in ea. ii poate face ceva tatalui ei? ii este mai mult frica sa nu intervina "protectia copilului". dau fundaoh go on

Răspuns Câştigător
| noname789 a răspuns:

Pai daca prietena ta vrea sa-si reclame parintii la politie ca o bate (are si dovezi) si ea nu are peste 18 ani cu siguranta ca va intervenii protectia copilului.Ar putea fi luata de la parintii ei, parintii ei ar primi o amenda (cel putin ) sau ar fi trimisi la inchisoare(cel mult).

4 răspunsuri:
| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Da.Tatalui ii poate da amenda. Poate o sa intervina si Protectia Copilului care in cel mai rau caz o sa o desparta de parintii sai!straight face

| Unique_8782 a răspuns:

Banuiesc ca nu este majora daca ai zis ceva de "protectia copilului" nu prea are ce sa faca decat sa astepte sa faca 18 ani, si sa plece de la ei sau sa le zica parintilor ca nu mai este cu baiatul respectiv si sa se intalneasca pe ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. La mine in clasa era un baiat pe care il batea taicasu asa fara motiv, si avea foarte multe vanatai si i-a dat 150 de curele la maini [ la ambele :-ss ], si noi colegii am vazut si i-am spus dirigintei, apoi nu stiu cine i-a zis la alta profesoara si acea proafesoara l-a sunat pe taicasu [ ca i-a zis numarul de tel ] si a zis sa discute impreuna cu fisu si cu directoru. Si au rezolvat chestia asta si nu mai tipa si nu-l mai bate.winking Funda?big grin

| GanGsteR_4619 a răspuns:

Da ar putea face ceva. Sa se duca sa reclame dar si sa ceara politiei protectie si atunci nu o sa mai aiba cine sa o atinga fara voia ei.(si incearca sa fi tu impreuna cu ea nu il lsa pe ala in fata ta)