| Antonim345676 a întrebat:

Buna, aş vrea să vă povestesc ceva, în urma cu o lună mi-am înşelat soţul, l-am minţit că stau la muncă peste program dar eram cu amantul la hotel. Eu şi sotul meu suntem casatoriţi legal, el a aflat că l-am înşelat pentru că după i-am recunoscut şi m-a iertat.Voi de ce credeţi că m-a iertat, credeţi că mă iubeşte? Vi se pare corect cum am procedat eu dar cum a procedat el?

6 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Daca nu sunt copii la mijloc de preferat ar fi sa iesi din relatie.
Daca sunt copii, ce sa spun, este alta discutie.
Nu cere parerea lumii ca ti ai dat foc la valiza.
Există relatii deschise, relatii semideschise, relatii inchise si mai multe feluri de relatii.
Si asa ca un secret,
Rufele murdare se spala doar in familie.
Nu este treaba noastra despre voi.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ați procedat bine niciunul dintre voi. Tu nu trebuia să îl înșeli, el trebuia să te părăsească, pentru că l-ai înșelat.

| Madaxo97 a răspuns:

Amândoi ați greșit, tu ca ai înșelat, el ca a iertat. Acum depinde, poate te-a iertat pentru ca are si el pe alta si nu i se pare mare lucru ca ai înșelat, dar abia așteaptă sa îți dea mereu peste nas cu asta in viitor si se va simți si el confortabil sa înșele din moment ce tu ai făcut-o prima.
Oricum, dacă a avut puterea sa te ierte cu adevărat, bravo lui, ai avut noroc de fraier, eu una nu aș ierta așa ceva, dar fiecare face cum vrea. Dacă tu crezi ca va mai fi totul ok între voi, te înșeli, lui ii va sta mereu pe creier înșelatul tău. Oricum relația voastră probabil nu e ce trebuie si scârțâie, ca altfel nu il mai înșelai dacă erai satisfăcută si fericita în căsnicia ta.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu de ce l-ai înșelat, dar dacă te-a iertat înseamnă că te iubește.

| 1onur a răspuns:

Eu nu sunt Dumnezeu și nici *sfânt* sau "om bun" eu sunt un păcătos care aleargă după Dumnezeu și Maica Domnului eu n-am nici un drept Sâte judec pentru ce se întâmplă în relația ta cu soțul tău chiar de a-și avea dreptul tot nași interveni între tine și el pentru nu eu sânt în măsura să judec dreptatea și Adevărul eu îl ascult pe Dumnezeu atâta eu nu dau cu piatra nici dacă știu că am dreptate eu dau cu piciorul în piatră știu că Dumnezeul tatăl meu știu cel mai bine ce a fost între tine și el de sa ajuns la ne înțelegerea pe care o aveți în relație voatră. Mergeți la biserică amândoi și rugațivă pentru voi ca cel rău să nu ispitească sa nu vă despartă nu ști cum lucrează mâna celui rău...

Amin.

| tunoi88 a răspuns:

E altceva la mijloc, scrie mi in privat si o sa iti explic pe intelesul tau!