| Maragiorgia a întrebat:

Buna, aseara m-am certat cu iubitul meu si nu ne am mai vorbit. E prima cearta din relatia noastra si as vrea un sfat. Maine ma vad cu o prietena in apropierea locului unde lucreaza el, si nu stiu daca sa il astept cand iese de la munca sau nu.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Welcome to the real world! Credeai ca totul va fi lapte si miere? Bunicii mei, pe care doar moartea i-a despartit, si s-au iubit atit de mult incit bunica mea inainte de moarte mi-a zis ca daca ar fi sa o ia de la capat, tot cu bunicul meu ar face-o, spuneau ca nu exista sa nu te certi, nu ca te certi e o problema (e un avantaj, doar noi oamenii ne putem certa, animalele nu o fac, ele se lupta happy ), ci, cand apare cearta, e bine ca unul din cei doi sa lase de la el pana la aplanarea conflictului.
Mai mult, un preot nu cununa cuplurile daca ele nu au avut cel putin o cearta pe parcursul relatiei lor.
Deci, nu trebuie sa te stresezi prea mult ca v-ati certat. Problema nu e cearta, ci cum veti trece peste. Eu ma cert cu sotia mea, dar adesea sfirsim rizind, ideea e ca nu trebuie sa ramina suparare dupa cearta.
Iar daca a fost vina ta, cu atit mai mult ar trebui sa treci peste si sa recunosti ca ai gresit, asta in relatie te va ajuta enorm si pe viitor, pentru ca lasind de la tine, vei cistiga relatia cu el, el iti va deveni si mai apropiat. Iar daca iti si vei cere iertare, toate vor fi bune si frumoase din nou!
Deci, sper ca ai fost sa il astepti la munca. Daca nu ai fost, inca mai ai sanse!

| Maragiorgia explică (pentru cristi202):

Multumesc mult pentru incurajari, am fost si totul a decurs minunat

| cristi202 a răspuns (pentru Maragiorgia):

Cu placere! Ma bucur ca ai fost si ca totul e din nou bine.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tu ai gresit, asteapta-l. Daca e vina lui nu-l astepta, e posibil sa creada dupa ca esti disperata dupa el.

Răspuns utilizator avertizat
| Anamaria551 a răspuns:

Depinde a cui e vina. Dacă el este de vina asteapta ca el sa faca primul pas spre împăcare, Dacă vina este ă ta asteapta-l cand iese de la muncă si incearca sa il convingi sa rezolvati problema. E normal sa nu mai vorbiti dupa o cearta mai ales daca unul dintre voi are prea mult orgoliu. Ca un sfat, incearca sa comunicati mai mult despre ce va deranjează, astfel certurile vor fi în scădere. Succes!

| Maragiorgia explică (pentru Anamaria551):

Eu am prea mult orgoliu laughing Si nu stiu ce sa fac ca sa scap de elhee hee. Si a fost vina mea, dar nu stiu ce sa ii spun sau cum sa reactionez cand o sa ne vedem.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Maragiorgia):

Caprioara alintata. Sper sa mori singura alaturi de orgoliu si vreo 2-3 pisici. happy