| Elial a întrebat:

Astazi vine sora mea de la mare si as vrea sa ii fac o felicitare in semn de bun venit!
Ma puteti ajua cu niste idei?
Dau fundita celor mai frumos idei.

Răspuns Câştigător
| Jane a răspuns:

Ai putea sa confectionezi un fel de rama din foi de hartie suprapuse si apoi sa le decupezi in asa fel incat prima sa fie o "usa", cand o deschizi sa fie o "ferestra", apoi cand deschizi "ferestra" sa sa fie un "plic" (sau altceva, ce iti trece prin cap). Cand deschide "plicul", o sa gaseasca urarea de "Bun venit" scrisa acolo. O alta idee ar fi sa faci o felicitare normala, dar cu coperta desenata de tine si un mesaj haios in interior. Sper ca ai inteles ce vreau sa spun. Mult noroc si sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Fa-te alba-alba si cand intra pe usa ii zici: "uite-te, o vinit tiganii la noi". big grin
Ce ii place ei? O prajiturica, un suc, pregateste ceva...
Ooops, am intarziat, nu mai are rost. straight face