| Corinutsaa a întrebat:

Buna!
Azi m-am despartit de prietenul meu ...maine faceam 6 luni impreuna crying
se comporta foarte ciudat!
a inceput sa`mi vorbeasca urat!
Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la el?
Ce sa fac sa nu mai sufar?crying
DAu funda :-

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Azi te-ai despartit. ar fi si culmea sa nu mai suferi din prima zi, mai ales dupa 6 luni de relatie.
Ca sa nu mai suferi nu ai ce sa faci, dar ca sa iti iei gandul de la el incearca sa iesi cat mai des cu prietenele tale [ zilele astea ] sau sa te implici in activitati care sa iti tina mintea ocupata.
Gandeste-te ca nu e vina ta ca v-ati despartit si ca el e cel care avea o problema. Gandeste-te ca oricum nu era o persoana buna din moment ce ti-a vorbit urat.

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Corinutsaa! Nu simplu dar nu se moare din asta. Cu siguranță că tipul nu te merită și e mai bine că și-a dat arama pe față acum decât cine știe când. Poți să dormi, te poți plimba (chiar și prin ploaie), întâlnește-te cu prietenele, joacă-te cu un pisoi, cu un cățel, ascultă o muzică liniștitoare, uită-l. Soarele va ieși și pe strada ta!
Să ai o zi cu zâmbet!

| Lora a răspuns:

Orice altceva in afara de-a te gandi la el. Danseaza,canta,deseneaza,schitzeaza,proiecteaza,creaza,iesi cu prietenele,mergi prin magazine,inscriete la ceva la o sala de sport, la fitness, ocupa-ti in permanenta timpul cu cate ceva.

| Fillaide a răspuns:

Buna Corina!

In primul rand iti spun ca este un nemernic daca a inceput sa-ti vorbeasca urat dupa ce v-ati despartit.Inseamna ca in aceste 6 luni nu te-a meritat nici macar o secunda.Chiar daca punem comportamentul lui pe seama durerii survenite in urma despartirii,sau a orgoliului ranit...oricum nu are indreptatire sa faca asta. Putea pur si simplu sa te ignore, daca nu te mai poate suporta in preajma lui. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.
Acum, ce sa faci?

Pai aranjeaza-te...iesi in oras cu prietenii si DISTREAZA-TE.In caz ca te intilnesti cu ex-ul nu face aceleasi greseli-sa-i vorbesti urat sau ceva de genul...NU! Zimbeste si arata ca nu-ti pasa.
Iesi in lume, profita de vacanta, nu pierde nici o zi in zadar.Traieste-ti viata!

| ombladon a răspuns:

Singura metoda ca sa uiti de el este sa iti gasesti altul!

| IF45e a răspuns:

In situatile astea ai nevoie de cei mai buni prieteni sa-ti fie aproape.Ir ca sa nu te mai gandesti incearca sa incepi o noua relatie vei vedea, cu cat trece mai mult timp cu atat o sa-l uiti asa mi s-a intamplat si mie mai putin partea cu vorbele urate. Oricum nu stiu daca sunt in masura sa iti dau sfaturi din astea.Cel mai bine poate te-ar ajuta o fata.

| MRrs a răspuns:

INcearca sa faci lucrui care iti plac foarte mult si pe care cu el nu le puteai face. Ca de exemplu iesi intr un club si agata tipi, sa ti dea ceva de baut... ideea asta ar fi buna si pentru psihicul tau pentru ca te vei simti admirata si asta iti va gadila orgoliul. Oricum, stai linistita toate trecem prin asta macar odata... dar suntem femei, suntem puternice, nu?