| anonim_4396 a întrebat:

Ce regretati cel mai mult ca nu ati facut in viata? Este adevarata vorba ca niciodata nu e prea tarziu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam tot regret, a-si vrea sa iau viata de la început, sa o traiesc in alt mod, cu altă voință

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Multe,dar nu pot da timpul inapoi, in schimb pot invata din trecut sa numai repet acelasi greseli in prezent

| Frank51 a răspuns:

Regret ca nu am ascultat de parinti cand a trebuit, dar m-am lecuit.

| SilentRain a răspuns:

Nu am fost suficent de egoista, și ca am avut încredere în unele persoane
Și încă 3 chesti

| Nemessys a răspuns:

Daca e sa regret ceva si sa fiu pe ideea,, preferam sa nu se intample acel lucru" sigur se intampla la un moment dat, in viitor. Oamenii nu regreta ceea ce au facut, ci regreta ce nu au facut.

| JicaContra a răspuns:

Nu am avut un harem destul de mare
dar niciodata nu e prea tarziu sa imi gasesc unul big grin

| FreddieM a răspuns:

Ce-i facut, e bun facut. E absurda intrebarea, ai facut ce trebuia la momentul oportun raportat la circumstantele si judecata de moment.
Peste ani, ai alt nivel al constiintei, traiesti un scenariu complet diferit.
Dar poti sa ma intrebi despre regrete pentru ce am facut.
Singurul regret nu ma priveste pe mine, sunt exact omul pe care am inceput sa-l construiesc inca de mic, si ma aflu in situatia pe careia eu singur i-am creat traseul.
Regretul meu ar fi legat de daunele sau eventualele suferinte pe care le-as fi putut provoca persoanelor care nu ar fi meritat chiar daca in maniera inconstienta, sau mai bine zis involuntara.
Pace si vremuri mai bune

| AliGab a răspuns:

Este si nu este adevarata acea vorba. Sunt lucruri pe care le poti face la 20 si le poti face si la 50, dar sunt si lucruri pe care daca nu le faci la timpul lor, ai pierdut trenul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana acum nu regret nimic din ceea ce nu am facut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

? Regret "de pe-acum" ca nu voi reuși să-mi împlinesc visul de a călători în aceste 200 și ceva de țări, pe care le găzduiește mama Terra.

| oz_1736 a răspuns:

Eu mai mult regret ce am facut, ce nu am facut... asta e mergem mai departe. Dar pentru unele care le-am facut mi-am cerut iertare si dupa 20 de ani. Tarziu, stiu, dar am fost iertat si chiar prea usor. Altii isi doresc sa aiba curajul ăla nebun al meu, dar timpul trece, te maturizezi si vezi teribilismul ca pe o dovada de om care nu gandeste urmarile. In ziua de azi sunt omul care crede ca oricine are dreptul la a2a sansa in viata. Doar moartea iti poate lua sansa asta, si crede-ma ca am vazut-o de cateva ori si trebuie sa o mai vad de vreo 2 ori, cel putin. Urmatoarea intalnire cu linistea sublima peste 2 sau 3 ani, pe urma nu mai stiu

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Am un regret dar nu vreau sa il spun, faza este ca acel regret m-a facut sa privesc lucrurile altfel si m-a schimbat foarte mult si de atunci mi-am facut o promisiune ca voi risca absolut tot ce imi ofera viata si bune si rele ma voi bucura de ele din plin ca sa nu mai am regrete vreodata si sa ma gandesc la batranete Oare cum ar fi fost daca...

| User23434 a răspuns:

Sincer sa fiu nu regret nimic. Dacă as fi făcut în trecut altceva fata de ceea ce am făcut, prezentul ar decurge altfel. Poate în rău, poate în mai bine.

| Cristina788 a răspuns:

Că m-am despărțit de fostul meu prieten si acum s-a casatorit, nu am știut sa il prețuiesc si l- am pierdut

| anonim_4396 explică (pentru Cristina788):

Sa te bucuri ca s-a realizat. Dragostea inseamna daruire si nu posesiune. Daca te bucuri pentru el atunci l-ai iubit cu adevarat.

| GabySheful a răspuns:

Degeaba ai trait o viata daca n ai iubit macar o creata