| anonim_4396 a întrebat:

Bunacrying! Ce sa fac daca ma enervez mai repede si mult si plang din orice in fiecare zicrying? Si acum plang pentru ac parintii nu ma lasa sa merg ca 2 fete la filmsad. Si ce sa fac ca sa ma presc plang din oricecrying. Daca plang asa tare ce sa poate intampla?
Scuzati`mi va rog greselile daca sunt dar nu mai potcrying

Răspuns Câştigător
| Candy a răspuns:

Incearca sa te calmezi
nu trebuie sa plangi din orce
esti mult prea sensibila
pe mine cand ma cearta mama
eu ma uit in alta parte

sau daca nu ma lasa sa ma plimb
ma inchid in camera
ma vede ca nu vb 3 ore

si apoi ma lasa

incearca sa iti comtrolezi emotiile

sa iti spun ceva despre emoti;

emotiile sunt trairi foarte puternice.DE ele depind gandirea si comportamentul nostru.deci cand plangi gandeste-te la ceva frumos nu doar la plans

nu plange prea mult ca s-ar putea sa te inbonavesti
daca plangi vreo 40 de min
s-ar putea ca inima sa te doara
foarte tare
incearca sa te controlezi unpik

nu mai plange ca vei avea problema cu inima
si niste problema mari
te ridici din pat si simti ca te-ai invartit de 1000 de ori
sau te va durea inima puternik

abtine-te

7 răspunsuri:
| GodBlessYou a răspuns:

Iti trece...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te calmezi cred ca esti foarte emotiva si mai intelege si tu cateodata pe parinti gandeste-te ca nu are rost sa plangi pentru ca te imbolnavesti sau mai rau dai in depresie asta e parerea mea incearca sa eviti certurile si fii mai curajoasa.t pup

| ea_6589 a răspuns:

Eu as incerca sa imi iau un caiet si sa scriu exact ce simt in momentul acela! poti incerca sa scrii doar cuvinte gen:tristete fericire zambete, ironie etc sau poti sa scrii propozitii intregi in care sa iti descri starea de spirit!

| AureL_1390 a răspuns:

Erau niste pastile care le lua matusa mea acum 2-3 ani. erau intr-un borcanel si aveau pe ambalaj frunja unu arbore de ginko-biloba... si ai putea vizita un psiholog avand in vedere ca esti emotiva.

| Vanessa_3130 a răspuns:

Incearca sa te linistesti deoarece nu rezolvi nimic daca stai si plangi. Mai bine incearca sa le demonstrezi parintilor ca pot avea incredere in tine si automat te vor lasa si la un iesit la film. O prietena de-a mamei a facut o drepresie deoarece a aflat ca o insela iubitul. Nu mai pune la suflet si incearca sa fii pregatita in orice situatie, indiferent de ce se intampla! :*

| ELLSSA a răspuns:

Se observa ca esti la perioada pubertatii si ca esti mult prea sensibila...
Tot ceea ce poti sa faci, este sa iti controlezi starile.Macar poti incerca acest lucru.Relaxeaza-te uitandu-te acasa la tine cu cele doua fete...

| NebunaTha a răspuns:

Incearca sa nu te enervezi mereu si sa fii calma mereu.
Sa nu te certi cu atii ( prieteni, colegi chiar si familia)
Nu trebuie sa te mai gandesti la probleme
Mergi inainte
Traieste-ti viata happy
Succes in continuare >big grin