| Anahiteamo a întrebat:

Chiar nu mai suport! Chiar imi place de un baiat si s-a racit mult fata de mine. Deci de fiecare data cand ma vede la scoala nici macar nu ma saluta, doar sta si se uita ca prostul cu ochii pironiti la mine.Se uita profund.Eu sunt chiar suparata, cu mine pentru ca eu sunt singura dintre toate fetele cu care se comporta ca un badaran, ca un idiot si nu stiu de ce.Eu sunt ff suparata pe el, si de o luna nu a mai vb deloc cu mine. Eu nu vreau sa ii scriu pentru ca o sa ma creada fraiera lui.Eu sunt aproape sigura ca nu ma place. Ce pot sa fac in legatura cu el, in afara de solutia de a cauta altu mai bun? Stiu ca sunt fraiera, dar asta e. De fiecare data cand vorbeam cu el, el de-abia raspundea. Incerca sa ma faca geloasa. Ma lasa cu vorba neterminata de multe ori. De fiecare data cand ma vede nu isi ia ochii de la mine, sta cu ochii pironiti, si nu ma saluta deloc, de parca as vrea sa il salut eu. Nu cred ca ma place in aceste conditii. Asteapta mereu sa incep sa discut cu el. Si nu stiu daca ii pasa ceea ce cred eu, dar sunt sigura ca stie ca imi place de el. Stiu doar ca cica o place pe alta, ca cu ea vb si cu mine deloc.Imi vine acru!

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca cumva este timid, l-ai terminat cu comportamentul tau.Saracul,eu cred ca el nici nu mai stie ce sa faca cu tine:sa te bage in seama, sa te evite. Nu crezi ca mai bine ar fi sa discuti cu el, ca doi oameni maturi, cu capul pe umeri? Tu inca nu ai aflat, ca cu cat un baiat timid te iubeste mai mult, cu atat face prostii mai mari, fara voia lui? Poti sa-l intrebi direct, dar cu multa finete, ce parere are despre tine, de ce se uita asa la tine, etc. Daca-l intrebi prea "dur", risti sa-l pierzi definitiv. Parerea mea este ca el te iubeste, dar e in mare incurcatura, trebuie doar sa-l ajuti putin.

| PeAcE a răspuns:

Hm...Fiecare baiat isi manifesta altfel sentimentele fata de o fata. Nu toti sunt dragastosi si ii cumpara cadousi si chestii din astea. Daca tu zici ca te priveste insistent si nu isi ia ochii de la tine si esti sigura ca nu are o prietena atunci incerca sa faci tu primul pas. Calca-ti pe mandrie si vorbeste cu el. Intreaba-l de ce se poarta asa cu tine si tot felul de chestii din astea!

Succes!

| Ana94 a răspuns:

Poate ca e mai timid si asteapta sa faci tu prima miscarewinking Sincer, si mie imi place de un baiat din clasa dar nu prea am curaj sa vorbesc cu el, decat daca vorbeste el primul dar si atunci ma pierd laughing In fine si el parca pare mai timid cu mine si nu stiu nici eu ce sa cred.Deci incearca sa ai rabdare cu el.Probabil ca te placea inainte si poate intre timp a realizat ca te place mai mult decat credea el si a inceput sa-i fie rusine sa vorbeasca cu tine tocmai pentru ca nu stie ce sa-ti spuna, cum sa-si arate sentimentele.Citeam undeva pe net ca un semn ca te place ar putea fi faptul ca vorbeste normal cu prietenele tale dar pe tine te evita sau ca se poate preface ca nu te vede si nu te aude tocmai pentru ca te place si nu stie cum sa-ti vorbeasca.Deci ai grija si bafta kiss Sper ca vei reusi sa vorbesti cu el si cine stie? Poate va fi ceva frumos intre voi :X kiss

| love13 a răspuns:

...straight facethinking

| Ancu1592 a răspuns:

Pai poate si lui ii place de tine si se comporta mai diferita pentru ca nu stie cum sa se comporte altfel...chiar daca poate este un "idiot" in sufletului este un timid care nu stie cum sa se comporte cu o fata pe care iubeste. Mai ales daca tu zici ca el asteapta sa incepi sa discuti cu el, asta pentru ca lui ii este rusine. Poate de cand a aflat ca si tu il iubesti se comporta asa rece cu tine pentru ca altfel nu stie sa o faca...parerea mea big grin

| Lulu23 a răspuns:

Atunci cand te priveste incearca sa te uiti si tu la el profund, vezi cum reactioneaza. Sunt sigura ca e doar timid. Sau cand il mai vezi ca se holbeaza la tine, saluta-l trecand pe langa el. E posibil sa te opreasca, sa te intrebe ce faci si asa mai departe,... Tu trebuie sa incerci sa il deschizi. Bafta :*

| Aydutza a răspuns:

De acum nul baga in seama date pe langa alti baieti si fi cu el indiferenta deoarece asta il atrage mai mult si o sa isi dea seama ce are de pierdut

| PDM a răspuns:

Hmm ce sa spun, sincer nu esti o "fraiera" ca nu vrei alt baiat sau ca nu iti poti lua gandu de la el, NU! Sunal intr-o seara si spune-i ce ai pe suflet si daca iti raspunde in sila atunci iti poti da seama ce si cum sta trababig grin oricum baiatu ala are de pierdut!